Częstym powodem zgłaszania się do Centrum Flebologii jest pozbycie się szpecących nogi poszerzeń żylnych i drobnych pajączków. Najczęściej wykonuje się wtedy zabiegi skleroterapii kompresyjnej lub zabiegi laserowe.

Trwałe efekty takich zabiegów zależą od prawidłowej diagnostyki. Czasami te drobne zmiany, pajączki na nogach, mogą okazać się pierwszą manifestacją niewydolności głównych pni żylnych. W takich przypadkach usuwanie ich musi poprzedzić zabieg chirurgiczny lub zabieg skleroterapii czy skleroterapii pod kontrolą USG (echoskleroterapii). Próby zamknięcia takich szpetnych zmian bez korekty sięgającej głębiej położonych żył najczęściej skończą się niepowodzeniem i szybkim nawrotem choroby.

Do leczenia najdrobniejszych zmian doskonale nadaje się laser barwnikowy uznany za złoty standard w leczeniu zmian naczyniowych. Po zakończeniu zabiegów skleroterapii na żyłach zasilających najdrobniejsze pajączki na nogach likwidowane są laserem Vbeam Candeli.

W Centrum Flebologii wykonywane są zabiegi skleroterapii, echoskleroterapii oraz laseroterapii. Wykonujemy także zabiegi likwidacji zmian naczyniowych na twarzy, rękach, tułowiu i klatce piersiowej. Tu także znajdują zastosowania zabiegi skleroterapii i laseroterapii.
(http://www.centrumflebologii.pl/poszerzone-zyly-na-rekach-tulowiu-piersiach).

pajączki, teleangiektazje
DODATKOWE USŁUGI

© 2016 by Centrum Flebologii