Inne usługi

Podologia

Kiedy nasze nogi są zdrowe, nie bolą, nie puchną, chodzimy sprawnie, najczęściej zwracamy uwagę na stopy tylko pod kątem ich urody, np. regulacji kształtu paznokci czy ich malowaniu. Jeśli jednak pojawiać się zaczynają problemy zdrowotne pielęgnacja stóp często zaczyna być koniecznością opieki medycznej.

Do Centrum Flebologii trafiają pacjenci z powodów niewydolności żylnej i limfatycznej, która skutkuje osłabieniem skóry, szczególnie w miejscach, gdzie najwięcej zalega krwi żylnej i limfy, czyli w okolicy kostek i stóp. Łatwo wtedy o nadmierne łuszczenie się skóry na stopach, bolesne pękanie pięt, rozpadliny, tworzenie odcisków, czy powstawanie brodawek (kurzajek). Większość naszych pacjentów z bardzo zaawansowaną niewydolnością żylną ma także zmiany grzybicze palców i paznokci.

Wszystkie te zmiany wymagają fachowej pomocy.

Podolog Centrum Flebologii zajmuje się stopami naszych pacjentów. Podstawowy zabieg pielęgnacyjny stop to usuwanie zrogowaciałego naskórka za pomocą frezarki oraz skalpela. Obcinane są także paznokcie w taki sposób, by zapobiec ich wrastaniu. W przypadku problemów takich jak popękane pięty, odciski, modzele możecie Państwo liczyć na ich fachowe usunięcie i terapię.

Wrastające paznokcie to szczególny i bolesny problem. Kto choć raz miał wrastający paznokieć dotkliwie to pamięta. Nieinwazyjne sposób ich leczenia polega na założeniu klamry ortonyksyjnej na paznokieć, specjalnie uformowanego drutu, którego zadaniem jest wyprostowanie paznokcia i „nauczenie” go rośnięcia we właściwej pozycji, by zapobiec ponownemu wrastaniu.

I wreszcie brodawki (kurzajki), które szczególnie na stopach są trudne do zlikwidowanie. Do likwidacji tej przypadłości stosujemy laser barwnikowy Vbeam. Trafiają do nas pacjenci,  którzy mają za sobą wieloletnią, bezowocną walkę z tym problemem. Laser ten jest bezlitosny, nawet dla wieloletnich, pokrytych bliznami po poprzednich zabiegach, kurzajek. Krótki i skuteczny zabieg, na który serdecznie zapraszamy. Tutaj znajdźcie Państwo opis tego zabiegu http://www.centrumflebologii.pl/uslugi-dodatkowe/brodawki-kurzajki.

Zabiegi podologiczne w Centrum Flebologii –  to bezpieczne zabiegi, przeprowadzane w warunkach gabinetu lekarskiego, z użyciem jednorazowych lub wysterylizowanych narzędzi. Na miejscu, w razie potrzeby, możecie Państwo skonsultować problem z lekarzem. Zabiegi te znacząco podnoszą komfort życia. Polecamy go wszystkim naszym pacjentom.

Ofertę szczególnie kierujemy do pacjentów z owrzodzeniami podudzi. Non stop, dzień i noc noszą oni opatrunki zakrywające także stopy. Kompresja w takich opatrunkach dodatkowo wysusza skórę i problemy na stopach mogą się pogarszać.

Zabiegi oferowane przez nas można połączyć ze zmianą opatrunku. Wykona je pielęgniarka specjalizująca się w zmianie opatrunków na ranach przewlekłych. Nie musicie Państwo krępować się swojej dolegliwości. Leczenie ran przewlekłych to nasza specjalność. Posiadamy komplet materiałów: najlepsze opatrunki, wiele systemów kompresji. Wszystko może odbyć się podczas jednego spotkania. A właściwie wykonana pielęgnacja stóp to prawdziwa i natychmiastowa ulga!

Istnieje także możliwość pobrania materiału z płytki paznokcia czy skóry i zbadania go w kierunku grzybicy. Zawsze jesteście Państwo pod opieką personelu medycznego, a wątpliwe przypadki mogą być skonsultowane z naszym zespołem lekarzy.

Filmy

 •  
 • Laseroterapia endowaskularna (EVLT) - ocena skuteczności w leczeniu niewydolności żylnej

  Najbardziej niebezpiecznym powikłaniem zabiegów na żyłach jest zakrzepica żył głębokich. Konstruktorzy światłowodów stanęli przed zadaniem stworzenia emitora energii tak, by to ryzyko zminimalizować. Zespół Centrum Flebologii, po wykonaniu 430 zabiegów laserem NeoV1470z użyciem światłowodów Corona 360 ani razu nie odnotował powikłań w postaci zakrzepicy żył głębokich...
  czytaj więcej
 • Klejenie żył za pomocą systemów VenaBlock i Veinoff

  Leczenie niewydolności żylnej przy pomocy kleju wewnątrznaczyniowego to nowa, małoinwazyjna metoda. Pierwsze publikacje dowodzą, że działanie kleju jest równie skuteczne, jak leczenie przy pomocy lasera wewnątrznaczyniowego – endowaskularnej metody leczenia niewydolności żylnej o udokumentowanej najwyższej skuteczności.
  czytaj więcej
 • Kto ma w nogach ten ma w głowie

  Okazało się, że u starszych kobiet lepsze funkcjonowanie umysłu ma związek z silnymi mięśniami nóg. Silne nogi „zwiększają odporność” umysłu na efekty starzenia się - tak wykazały badania przeprowadzone w Wielkiej Brytanii, na populacji 324 kobiet – bliźniaczek.

  czytaj więcej
 • Echoskleroterapia - porównanie z innymi technikami

  Echoskleroterapia kompresyjna powoduje mniej bólu u badanych pacjentów NHS (National Health Service – system służby zdrowia w Wielkiej Brytanii finansowany ze środków publicznych), którzy poddali się leczeniu żylaków, może też zaoszczędzić...
  czytaj więcej
Centrum Flebologii
Centrum Flebologii - Adres
ul. Witoszyńskiego 5
03-983 Warszawa
Centrum Flebologii - Kontakt
Rezerwacja wizyt:
+801 000 655
+48 22 613 62 56
Centrum Flebologii - Kontakt
Infolinia o kompresjoterapii:
+801 0 111 70
+48 22 671 71 67