Inne usługi

Usuwanie tatuaży

Moda na tatuaże panuje. Moda oznacza też, że zmieniają się preferencje dotyczące wzorów, kolorów, wielkości i wyboru miejsca na ciele. Moda zawsze przemija. Wyboru, którego dokonał nastolatek, nastolatka po wielu latach niekoniecznie akceptuje osoba dojrzała.

W takiej sytuacji z pomocą przychodzą różnego rodzaju zabiegi laserowe mające za zadanie usunąć kiedyś wymarzony, a teraz kłopotliwy tatuaż.

Laser rubinowy Sinon WaveLight o długości fali 694 nm, jest idealnym zestawem do usuwania kolorowych tatuaży. Dlaczego ten laser?

Ponieważ jest laserem nieablacyjnym.

Co to oznacza?

Podczas zabiegu nie ma podgrzewania, spalania tkanki, tak jak w laserach naczyniowych ablacyjnych. Tutaj energia lasera jest kumulowana wyłącznie w barwniku, tkanki nie są podgrzewane, zabieg ich nie uszkadza.

Ponieważ jest laserem pracującym w trybie Q-Switched, czyli dlugość impulsu tego lasera to tylko 20 nanosekund! Jest to najkrótszy czas trwania impulsu na rynku laserów do tatuaży.

Co to oznacza?

Bardzo duża dawka energii przekazywana jest w bardzo krótkim czasie. Powoduje to silne fotoakustyczne rozbicie barwnika tatuażu na drobniejsze cząstki, ale jednocześnie ilość powstałego ciepła jest tak niewielka, że nie powoduje termicznego uszkodzenia tkanek. Barwnik jest usuwany mechanicznie, a nie termicznie. Nie ma blizn, nie ma ryzyka powikłań.

Ponieważ przy tak krótkim impulsie wynoszącym 20 nanosekund można bezpiecznie uwalniać ogromną moc dochodzącą aż do kilkudziesięciu milionów watów, a gęstość deponowanej energii może osiągać 14 J/cm2.

Co to oznacza?

Oznacza to dużą bezpieczną siłę działania. Tatuaż może być usuwany szybciej niż innymi systemami, przy mniejszej liczbie sesji.

Ponieważ jego długość fali to 694 nm.

Co to oznacza?

Długość fali w laserze determinuje zdolność do usuwania odpowiedniej barwy. Laserem rubinowym Sinon doskonale usuwane są pigmenty czarne, niebieskie, granatowe, zielone i brązowe. Wyraźny efekt rozjaśniania tatuażu występuje w przypadku koloru czerwonego. Widmo absorpcji energii świetlnej dla koloru żółtego przypada w zakresie długości fal 470-485 nm. Usunięcie tego koloru za pomocą dostępnych obecnie laserów nie jest możliwe.

Powtórzmy najważniejsze: zastosowanie rubinowego Sinon pozwala skutecznie usunąć tatuaż i do zera zredukować ryzyko blizn i ślady przeprowadzenia zabiegu.

Jak to działa?

Rozdrobniony przez falę uderzeniową barwnik częściowo ulega odparowaniu z wierzchnich warstw skóry poprzez mikrouszkodzenia naskórka oraz rozproszeniu. Fragmenty rozdrobnionego barwnika, znajdujące się w głębszych warstwach, mogą ulec eliminacji na drodze fagocytoz.

Zawsze na początku, po usunięciu tatuażu pozostaje ślad po nim w postaci jaśniejszej skóry. Po kilku miesiącach kolor się wyrównuje i nie ma praktycznie śladu po tatuażu.

Rozmiar tatuażu oraz rodzaj użytego barwnika determinują sposób układania terapii dla konkretnego pacjenta – ogólnie można przyjąć, iż do usunięcia średniej wielkości tatuażu niezbędne jest przeprowadzenie 3-6 zabiegów w odstępach 6 – 8 tygodniowych.

Głównym zastosowaniem lasera Sinon jest:

• usuwanie wszelkiego rodzaju tatuaży, zarówno profesjonalnych jak i powstałych w wyniku wypadku,
• likwidacja makijażu permanentnego,
• redukcja zmian pigmentacyjnych (takich jak cafe-au-lait, łagodne plamy soczewicowe, znamię ota),
• epilacja u pacjentów z jasnym typem skóry (I i II).

Filmy

 •  
 • Laseroterapia endowaskularna (EVLT) - ocena skuteczności w leczeniu niewydolności żylnej

  Najbardziej niebezpiecznym powikłaniem zabiegów na żyłach jest zakrzepica żył głębokich. Konstruktorzy światłowodów stanęli przed zadaniem stworzenia emitora energii tak, by to ryzyko zminimalizować. Zespół Centrum Flebologii, po wykonaniu 430 zabiegów laserem NeoV1470z użyciem światłowodów Corona 360 ani razu nie odnotował powikłań w postaci zakrzepicy żył głębokich...
  czytaj więcej
 • Klejenie żył za pomocą systemów VenaBlock i Veinoff

  Leczenie niewydolności żylnej przy pomocy kleju wewnątrznaczyniowego to nowa, małoinwazyjna metoda. Pierwsze publikacje dowodzą, że działanie kleju jest równie skuteczne, jak leczenie przy pomocy lasera wewnątrznaczyniowego – endowaskularnej metody leczenia niewydolności żylnej o udokumentowanej najwyższej skuteczności.
  czytaj więcej
 • Kto ma w nogach ten ma w głowie

  Okazało się, że u starszych kobiet lepsze funkcjonowanie umysłu ma związek z silnymi mięśniami nóg. Silne nogi „zwiększają odporność” umysłu na efekty starzenia się - tak wykazały badania przeprowadzone w Wielkiej Brytanii, na populacji 324 kobiet – bliźniaczek.

  czytaj więcej
 • Echoskleroterapia - porównanie z innymi technikami

  Echoskleroterapia kompresyjna powoduje mniej bólu u badanych pacjentów NHS (National Health Service – system służby zdrowia w Wielkiej Brytanii finansowany ze środków publicznych), którzy poddali się leczeniu żylaków, może też zaoszczędzić...
  czytaj więcej
Centrum Flebologii
Centrum Flebologii - Adres
ul. Witoszyńskiego 5
03-983 Warszawa
Centrum Flebologii - Kontakt
Rezerwacja wizyt:
+801 000 655
+48 22 613 62 56
Centrum Flebologii - Kontakt
Infolinia o kompresjoterapii:
+801 0 111 70
+48 22 671 71 67