Flebologia

Klinika

Artykuły

 • Laser NeoV 1470 przełom w leczeniu niewydolności żylnej

  Leczenie niewydolności żylnej za pomocą zabiegów laserowych jest odkryciem ostatnich lat i stało się głównym sposobem eliminacji niewydolnych naczyń żylnych w czołowych ośrodkach flebologicznych na świecie. Pozwala w minimalnie inwazyjny, a zarazem skuteczny sposób, uporać się z żylakami. Przewlekła niewydolność żylna kończyn dolnych, której najczęstszym przejawem są żylaki..
  czytaj więcej
 • Laser rubinowy Q–switch Sinon - w likwidacji przebarwień powstałych w przebiegu leczenia niewydolności żylnej

  Około połowa Polaków obserwuje na swoich nogach zmiany spowodowane niewydolnością żylną tj. poszerzone, wybrzuszone żyły, żylaki, drobne pajączki, a także przebarwienia skóry wynikające z upośledzenia w jej odżywianiu lub po przebytych stanach zapalnych. Dla pacjentów leczenie schorzeń żylnych to nie tylko problem medyczny, ale także estetyczny, nierzadko ważniejszy, szczególnie dla kobiet...
  czytaj więcej
 • Skleroterapia piankowa z użyciem dwutlenku węgla

  Skleroterapia piankowa - powietrze czy dwutlenek węgla?

  Zatorowość płucna to powikłanie mogące być następstwem skleroterapii piankowej. Używana do zabiegu mieszanina środka obliterującego i powietrza stwarza ryzyko niekorzystnego zjawiska, w którym pęcherzyki powietrza przedostają się drogą naczyń do płuc. Tam właśnie czopują małe naczynia krwionośne.

  czytaj więcej
 • Terapia własnym osoczem bogatopłytkowym w leczeniu owrzodzeń żylnych

  Owrzodzenia żylne są najczęstszą formą owrzodzeń nóg, które mają znaczący wpływ na jakość życia i zdolność do pracy. Dodatkowo, koszty związane z długoterminowym leczeniem tych przewlekłych ran są znaczne.

  czytaj więcej
 • Sorbact - nowowczesne leczenie ran zakażonych

  Nowoczesne podejście do leczenia owrzodzeń
  Prezentujemy Państwu nowe podejście do leczenia ran zakażonych, stosowane w Centrum Flebologii - opatrunki w technologii Sorbact. Wybraliśmy je, bo nie są znane ich żadne działania niepożądane lub ryzyko cytotoksyczności.

  czytaj więcej
 • Zakrzepica a dieta

  Dieta a ryzyko zakrzepicy. Składniki odżywcze w zapobieganiu choroby. Artykuł przedstawia aktualne dane na temat roli składników odżywczych i suplementów diety w zmniejszaniu ryzyka wystąpienia zakrzepicy

  czytaj więcej
1 2 3 4
 •  
Centrum Flebologii
Centrum Flebologii - Adres
ul. Witoszyńskiego 5
03-983 Warszawa