Flebologia

Klinika

Artykuły

  • Nowe sposoby terapii uciskowej owrzodzeń żylnych podudzi

    Nowe sposoby terapii uciskowej owrzodzeń żylnych podudzi.

    Streszczenie: Konsekwentna terapia uciskowa jest niezbędnym środkiem do skutecznego leczenia owrzodzeń żylnych. Wcześniej w leczeniu owrzodzeń stosowane były przede wszystkim opatrunki uciskowe na przykład opatrunki z pasty cynkowej albo z bandaży elastycznych.

    czytaj więcej
  • Róża - zapalenie tkanki łącznej, cellulitis

    Zapalenie tkanki łącznej (róża, łac. cellulitis) jest ostrym, rozprzestrzeniającym się stanem zapalnym skóry i tkanki podskórnej, charakteryzującym się bólem, zwiększonym uciepleniem, obrzękiem i zaczerwienieniem.

    czytaj więcej
  • Badania genetyczne

    Nawracające epizody choroby zakrzepowo zatorowej, znanej również jako zakrzepica żylna, związane są z dużym ryzykiem wystąpienia poważnych, niebezpiecznych dla zdrowia i życia powikłań. Zaburzenia, polegające na nadmiernym krzepnięciu krwi, czyli trombofilia, w dużej części przypadków związane są z obecnością predyspozycji genetycznej.

    czytaj więcej
  • Kompresjoterapia w leczeniu obrzęków limfatycznych

    W artykule omówiono podstawowe zasady związane z kompresjoterapią obrzęków limfatycznych za pomocą specjalistycznej odzieży. To nieodzowny element Terapii Przeciwzastoinowej (Przeciwobrzękowej) KTP (Complex Decongestive Physiotherapy - CDP) i integralnie z nią związany.

    czytaj więcej
  • Skleroterapia - leczenie żylaków

    Skleroterapia kompresyjna - to metoda leczenia żylaków za pomocą nastrzykiwania lekami zmienionego żylakowo naczynia. Nieodłącznym elementem zabiegu jest zastosowanie po jego wykonaniu elastycznego opatrunku uciskowego.

    czytaj więcej
  • Operacyjne leczenie żylaków

    Leczenie chirurgiczne to czasem najlepsze, a czasem wręcz jedyne rozwiązanie problemów żylnych. Zmierza ono do zlikwidowania nadciśnienia żylnego - podstawowego czynnika w rozwoju choroby żylakowej.

    czytaj więcej
1 2 3 4
  •  
Centrum Flebologii
Centrum Flebologii - Adres
ul. Witoszyńskiego 5
03-983 Warszawa