Kontakt Facebook YouTube Instagram E-mail Opinie google
Flebologia

Inne usługi

Usuwanie naczyniaków płaskich

Naczyniaki występujące na skórze to łagodne zmiany nowotworowe, najczęstsze wieku dziecięcego, widoczne od urodzenia lub pojawiające się zaledwie kilka tygodni później. Mogą powiększać się do 12 miesiąca życia.

Naczyniaki ma co 10 dziecko rasy białej, częściej dziewczynki. Naczyniaki płaskie to płaskie, czerwone, sinoczerwone lub różowoczerwone plamy, najczęściej zlokalizowane na skórze twarzy i szyi.

Naczyniak rozwija się poprzez nadmierny rozrost komórek wyścielających wnętrze naczyń krwionośnych (komórki śródbłonka). Przyczyna teg nie jest dokładnie znana. Najczęściej po fazie rozrostu następuje faza inwolucji czy samoczynnego zaniku naczyniaka.

Naczyniaki diagnozuje się prosto. Najczęściej wystarczy badanie palpacyjne. Rzadko wymagają badania ultrasonograficznego, rezonansu czy biopsji.

Znamiona te mają zazwyczaj łagodną postać, nie mają konsekwencji zdrowotnych i najczęściej znikają same bez leczenia do 12 roku życia. Nie bolą i najczęściej stanowią problem estetyczno-społeczny dla dziecka, podobnie jak dla rodziców.

Naczyniaki płaskie w większości przypadków nie wymagają leczenia, a jedynie obserwacji. Z czasem najczęściej naczyniak płaski wchłonie się i znamię zniknie. Dlatego warto poczekać. Konsultacji wymagają zmiany, które krwawią, występuje w postaci mnogiej, towarzyszą jej siniaki lub wokół niej powstał stan zapalny.

Te naczyniaki które nie znikną samoistnie można likwidować laserem, znacznie zmniejszając je, a nawet likwidując całkowicie.

Impulsowy laser barwnikowy (PDL) VBeam Candeli jest uznanym za najlepszy wybór do leczenia zmian naczyniowych koloru czerwonego, czyli dominującej bawy naczyniaków. Impulsy są tak krótkie, że wysoka temperatura nie jest w stanie rozprzestrzenić się i uszkodzić sąsiednią tkankę. Laser Vbeam jest bezpieczny i precyzyjny, a po zabiegu nie pozostają blizny ani siniaki. VBeam stymuluje również właściwości wytwarzania kolagenu w skórze, co przyspiesza i wspomaga proces gojenia się organizmu.

  •  
Centrum Flebologii
Centrum Flebologii - Adres
ul. Witoszyńskiego 5
03-983 Warszawa