Kontakt Facebook YouTube Instagram E-mail Opinie google

BERLANGE PRESILUS – modelka i ambasadorka wyrobów kompresyjnych JOBST

BERLANGE PRESILUS – modelka i ambasadorka wyrobów JOBST.

Berlange wyroby kompresyjneUrodziła się z zespołem Klippel Trenaunay. To rzadkie wrodzone zaburzenie związane z malformacjami naczyniowymi. Noga modelki dotknięta tą chorobą pokryta jest znamionami czerwono-purpurowymi, rozległymi żylakami. Zaburzeniami dotknięte są też tkanki miękkie i kostne, dlatego noga jest dłuższa i większa. Pacjenci cierpią z bólu. Jedna osoba na sto tysięcy cierpi na zespół Klippela Trenaunaya. Jest to spowodowane mutacją genów podczas pierwszego trymestru ciąży. Choroba nie jest uleczalna, a leczenie jej jest objawowe. Zmniejszenie dolegliwości jest możliwe przy zastosowaniu wyrobów kompresyjnych.

Berlange marzyła, by być modelką, ale w pierwszych swoich sesjach ukrywała swoją chorobę. Było jasne, że z powodu wyglądu nogi nie będzie otrzymywała propozycji od agencji modelek.

„Czy urodziłam się po to, by wiecznie kłamać?” – zadawała sobie pytanie.

W końcu sama postanowiła zrobić swoją sesję zdjęciową, eksponując swoją chorą nogę. Pomimo narodzin z jednym z najrzadszych zespołów, pokazuje światu, że piękno jest postawą, nie jest tym, co widzą oczy. Pobudza ludzi do zaakceptowania różnic. Różnice są pięknem. Podkreśla swoją chorą nogą nosząc kolorową pończochę. To interesująca stylizacja.

„Jestem modelką, przedsiębiorcą, mówcą publicznym, rzecznikiem pacjentów z zespołem Klippela Trenaunaya i ambasadorem marki JOBST.”

Berlange modelka z zespołem Kippel Trenaunay

„Moim marzeniem jest, aby młode dziewczęta, mężczyźni i kobiety wiedzieli, że są ważni, urodzili się w określonym celu i że są kompletni, niczego im nie brakuje. Marzę o świecie integracji, w którym celebrowana jest różnorodność, a projektanci, fotografowie i reklamodawcy dostrzegają piękno w różnicach i indywidualności.”

„Odkryłam, że mam magię, a teraz jestem nie do powstrzymania." – mówi kanadyjska modelka Berlange Presilus.

Zapraszamy na Jej stronę, gdzie możecie Panstwo zapoznać się z Jej historią i obejrzeć Jej sesje zdjęciowe.

https://www.bellenge.com/

 

Centrum Flebologii
Centrum Flebologii - Adres
ul. Witoszyńskiego 5
03-983 Warszawa