Kontakt Facebook YouTube Instagram E-mail Opinie google
Flebologia

Inne usługi

Zamykanie naczynek

Zamykanie naczynek to popularne określenie potrzeb dużej liczby naszych klientów, szczególnie Pań. Kiedy najlepiej skorzystać z zabiegów laserowych a w jakich przypadkach ze skleroterapii? Oba zabiegi mają te same wskazania.

Poszerzone naczynia na nogach, czyli tzw. teleangiektazje doskonale leczy się kompresyjną skleroterapią. Oczywiście zawsze zabiegi na naczyniach kończyn dolnych musi poprzedzić diagnostyka z badaniem USG-Doppler. Często okazuje się, że zabiegi likwidujące najdrobniejsze naczynka muszą być poprzedzone zlikwidowaniem przyczyny ich powstania, czyli nadciśnienia żylnego. Co to takiego? W chorych (niewydolnych) żyłach nóg krew zamiast płynąć ku górze, opada w dół. Zalega w naczyniach coraz bardziej i je rozszerza. Tworzą się żylaki i pojawiają się widocznie najdrobniejsze pajączki. Bez likwidacji nadciśnienia panującego w szerszych żyłach nie uda się żaden zabieg, a nawet mogą powstać nowe zmiany. Tu lepiej nadaje się zabieg skleroterapii. Płyn wypełnia całe naczynie, często całą sieć naczyń, dlatego wykonując je zgodnie z wynikiem badanie USG-Doppler, od najszerszych i najgłębiej położonych naczyń jesteśmy w stanie skutecznie zamykać duże żyły jak i drobne pajączki. Leczenie laserem przezskórnym, czyli zamykanie punkt po puncie, można stosować na zakończenie terapii, gdy pozostaną widoczne drobne zmiany, właśnie punktowe.

Inaczej wygląda sprawa w przypadku poszerzonych naczynek w obszarach „od pasa w górę”. Tutaj nie trzeba uporać się z nadciśnieniem i leczenie punktowe światłem lasera znajduje doskonałe zastosowanie. Nie trzeba także stosować po zabiegu kompresji.

Pulsacyjny laser barwnikowy VBeam o długości 595 nm uważa się za złoty standard w leczeniu zmian naczyniowych. Złoty oznacza najlepszy. Ten laser emituje energię, która może koagulować naczynia krwionośne o różnej średnicy. Organizm wchłania leczone naczynia krwionośne podczas naturalnego procesu gojenia. Impulsy są wystarczająco długie, aby celować w naczynia bez uszkadzania otaczającej skóry. W celu zwiększenia bezpieczeństwa i komfortu zabiegu przed, w trakcie oraz po każdym impulsie lasera na skórę automatycznie rozpylany jest kriogen. W ten sposób chronione są wierzchnie warstwy skóry i zmniejsza się bolesność zabiegu. Długość fali 595 nm oraz możliwość wydłużenia czasu emisji światła umożliwiają wykonanie zabiegów bez wybroczyn (siniaków).  Pacjenci mogą korzystać z zabiegów praktycznie bez przerw w pracy, czy brania urlopu. Zabiegi są tak bezpieczne, że stają się elementem pielęgnacji skóry.

Pulsacyjny laser barwnikowy ma dobrze udokumentowaną historię bezpiecznego i skutecznego leczenia zmian naczyniowych. Laser ma wyjątkową zdolność do selektywnego celowania w naczynia krwionośne zmiany naczyniowej bez negatywnego wpływu na otaczającą tkankę. Jest tak bezpieczny i skuteczny, że z powodzeniem stosowany jest w leczeniu kilkutygodniowych niemowląt.

Laser barwnikowy V-beam z najwyższą skutecznością usuwa naczynka na twarzy, nosie, dłoni i innych częściach ciała.

Filmy

 •  
 • Kompresjoterapia w liczbach

  Kompresjoterapia czyli leczenie uciskiem to najważniejsza metoda leczenia obrzęku limfatycznego. Nieoceniona także w profilaktyce i leczeniu niewydolności żylnej. Oferujemy pomoc w doborze i zaopatrzeniu pacjentów w wyroby okrągłodzianych i płaskodzianych, w 1,2,3 i 4 klasie ucisku, na kończyny górne i dolne.

  czytaj więcej
 • Zakrzepica a kondycja psychiczna

  Jeśli po przebytej zakrzepicy zmagasz się z lękiem, depresją, złością, żalem i smutkiem to ten artykuł jest dla Ciebie. 20% pacjentów, którzy doświadczyli zakrzepicy w ciągu pięciu pierwszych lat od zachorowania będzie wymagać leczenia psychotropowego. Najczęściej sięgną po leki przeciwdepresyjne. To dwukrotnie więcej niż ich rówieśnicy bez incydentu zakrzepowego.

  czytaj więcej
 • Szczepionka przeciw COVID-19 a leki przeciwzakrzepowe

  Co powinniśmy wiedzieć o profilaktyce przeciwzakrzepowej w pandemii COVID-19? Czy pacjenci stosujący stale leki przeciwzakrzepowe są w grupie ryzyka? Czy stałe zażywanie antykoagulantów jest przeciwwskazaniem do szczepienia? Omówimy główne zagadnienia związane z zakrzepicą w pandemii COVID-19 u pacjentów, którzy w przeszłości mieli zakrzepicę żylną lub zator tętnicy płucnej.

  czytaj więcej
 • Zakrzepica a COVID-19

  Dość szybko świat dowiedział się, że pacjenci chorzy na COVID-19 są w grupie ryzyka powstania zakrzepicy. Nierzadko zdarza się, że pacjent jest na dobrej drodze do wyzdrowienia, a nagle rozpoczyna walkę o życie z powodu masywnej zakrzepicy! Omówimy główne zagadnienia związane z zakrzepicą u pacjentów chorych na COVID-19.

  czytaj więcej
Centrum Flebologii
Centrum Flebologii - Adres
ul. Witoszyńskiego 5
03-983 Warszawa