Kontakt Facebook YouTube Instagram E-mail Opinie google
Flebologia

Inne usługi

Zamykanie naczynek

Zamykanie naczynek to popularne określenie potrzeb dużej liczby naszych klientów, szczególnie Pań. Kiedy najlepiej skorzystać z zabiegów laserowych a w jakich przypadkach ze skleroterapii? Oba zabiegi mają te same wskazania.

Poszerzone naczynia na nogach, czyli tzw. telangiektazje doskonale leczy się kompresyjną skleroterapią. Oczywiście zawsze zabiegi na naczyniach kończyn dolnych musi poprzedzić diagnostyka z badaniem USG-Doppler. Często okazuje się, że zabiegi likwidujące najdrobniejsze naczynka muszą być poprzedzone zlikwidowaniem przyczyny ich powstania, czyli nadciśnienia żylnego. Co to takiego? W chorych (niewydolnych) żyłach nóg krew zamiast płynąć ku górze, opada w dół. Zalega w naczyniach coraz bardziej i je rozszerza. Tworzą się żylaki i pojawiają się widocznie najdrobniejsze pajączki. Bez likwidacji nadciśnienia panującego w szerszych żyłach nie uda się żaden zabieg, a nawet mogą powstać nowe zmiany. Tu lepiej nadaje się zabieg skleroterapii. Płyn wypełnia całe naczynie, często całą sieć naczyń, dlatego wykonując je zgodnie z wynikiem badanie USG-Doppler, od najszerszych i najgłębiej położonych naczyń jesteśmy w stanie skutecznie zamykać duże żyły jak i drobne pajączki. Leczenie laserem przezskórnym, czyli zamykanie punkt po puncie, można stosować na zakończenie terapii, gdy pozostaną widoczne drobne zmiany, właśnie punktowe.

Inaczej wygląda sprawa w przypadku poszerzonych naczynek w obszarach „od pasa w górę”. Tutaj nie trzeba uporać się z nadciśnieniem i leczenie punktowe światłem lasera znajduje doskonałe zastosowanie. Nie trzeba także stosować po zabiegu kompresji.

Pulsacyjny laser barwnikowy VBeam o długości 595 nm uważa się za złoty standard w leczeniu zmian naczyniowych. Złoty oznacza najlepszy. Ten laser emituje energię, która może koagulować naczynia krwionośne o różnej średnicy. Organizm wchłania leczone naczynia krwionośne podczas naturalnego procesu gojenia. Impulsy są wystarczająco długie, aby celować w naczynia bez uszkadzania otaczającej skóry. W celu zwiększenia bezpieczeństwa i komfortu zabiegu przed, w trakcie oraz po każdym impulsie lasera na skórę automatycznie rozpylany jest kriogen. W ten sposób chronione są wierzchnie warstwy skóry i zmniejsza się bolesność zabiegu. Długość fali 595 nm oraz możliwość wydłużenia czasu emisji światła umożliwiają wykonanie zabiegów bez wybroczyn (siniaków).  Pacjenci mogą korzystać z zabiegów praktycznie bez przerw w pracy, czy brania urlopu. Zabiegi są tak bezpieczne, że stają się elementem pielęgnacji skóry.

Pulsacyjny laser barwnikowy ma dobrze udokumentowaną historię bezpiecznego i skutecznego leczenia zmian naczyniowych. Laser ma wyjątkową zdolność do selektywnego celowania w naczynia krwionośne zmiany naczyniowej bez negatywnego wpływu na otaczającą tkankę. Jest tak bezpieczny i skuteczny, że z powodzeniem stosowany jest w leczeniu kilkutygodniowych niemowląt.

Laser barwnikowy V-beam z najwyższą skutecznością usuwa naczynka na twarzy, nosie, dłoni i innych częściach ciała.

Filmy

  •  
Centrum Flebologii
Centrum Flebologii - Adres
ul. Witoszyńskiego 5
03-983 Warszawa