Kontakt Facebook YouTube Instagram E-mail Opinie google
Flebologia

Owrzodzenia

Zapobieganie nawrotom

Gdy owrzodzenie żylne udało się wyleczyć to nie znaczy, że została wyleczona podstawowa choroba, która to spowodowała: niewydolność żylna to choroba przewlekła, pacjenci cierpią z powodu niewydolności żylnej do końca życia. Owrzodzenia podudzi nawracają często u tych pacjentów, którzy zaprzestają stosowania kompresji. Pacjenci powinni być poinformowani, że warunek ten można z łatwością spełnić i realizować w codziennym życiu.

Edukacja i szkolenia są ważne! Należy omówić z pacjentem, jak terapia kompresyjna i kwestia pielęgnacji skóry powinna stać się integralną częścią jego życia.

Suchą, spękaną i szorstką skórę, a także, gdy towarzyszy jej świąd można nawilżać specjalnymi preparatami zawierającymi mocznik, takimi jak Cutimed ACUTE 5% lub 10%. Produkty na bazie mocznika mogą być stosowane zewnętrznie. Mocznik wiążąc wodę przywraca nawilżenie skóry i pomaga przywrócić jej delikatność i elastyczność.

Każdego dnia nie można zapomnieć o kompresjoterapii i pielęgnacji skóry.

Broszury

 •  
 • Kompresjoterapia w liczbach

  Kompresjoterapia czyli leczenie uciskiem to najważniejsza metoda leczenia obrzęku limfatycznego. Nieoceniona także w profilaktyce i leczeniu niewydolności żylnej. Oferujemy pomoc w doborze i zaopatrzeniu pacjentów w wyroby okrągłodzianych i płaskodzianych, w 1,2,3 i 4 klasie ucisku, na kończyny górne i dolne.

  czytaj więcej
 • Zakrzepica a kondycja psychiczna

  Jeśli po przebytej zakrzepicy zmagasz się z lękiem, depresją, złością, żalem i smutkiem to ten artykuł jest dla Ciebie. 20% pacjentów, którzy doświadczyli zakrzepicy w ciągu pięciu pierwszych lat od zachorowania będzie wymagać leczenia psychotropowego. Najczęściej sięgną po leki przeciwdepresyjne. To dwukrotnie więcej niż ich rówieśnicy bez incydentu zakrzepowego.

  czytaj więcej
 • Szczepionka przeciw COVID-19 a leki przeciwzakrzepowe

  Co powinniśmy wiedzieć o profilaktyce przeciwzakrzepowej w pandemii COVID-19? Czy pacjenci stosujący stale leki przeciwzakrzepowe są w grupie ryzyka? Czy stałe zażywanie antykoagulantów jest przeciwwskazaniem do szczepienia? Omówimy główne zagadnienia związane z zakrzepicą w pandemii COVID-19 u pacjentów, którzy w przeszłości mieli zakrzepicę żylną lub zator tętnicy płucnej.

  czytaj więcej
 • Zakrzepica a COVID-19

  Dość szybko świat dowiedział się, że pacjenci chorzy na COVID-19 są w grupie ryzyka powstania zakrzepicy. Nierzadko zdarza się, że pacjent jest na dobrej drodze do wyzdrowienia, a nagle rozpoczyna walkę o życie z powodu masywnej zakrzepicy! Omówimy główne zagadnienia związane z zakrzepicą u pacjentów chorych na COVID-19.

  czytaj więcej
Centrum Flebologii
Centrum Flebologii - Adres
ul. Witoszyńskiego 5
03-983 Warszawa