Kontakt Facebook YouTube Instagram E-mail Opinie google
Flebologia

Inne usługi

Laser barwnikowy

Lasery przykuwają uwagę pacjentów chętnych skorzystać z najnowszych technik. Niektórzy koncentrują się na wynikach zastosowań lasera do likwidowania żylaków, inni do likwidowania zmian natury estetycznej – np. pajączków.

Wychodząc naprzeciw naszym klientom od 2002 roku oferujemy zabiegi z wykorzystaniem lasera barwnikowego Vbeam Perfecta o długości fali 595 nm stworzonego przez konstruktorów amerykańskiej firmy Candela.

Laser barwnikowy uznano za złoty standard w leczeniu zmian naczyniowych i zmarszczek, ponieważ:

 1. emituje światło, które jest mocno pochłaniane przez hemoglobinę,
 2. penetruje zmiany głębiej niż lasery argonowe, KTP,
 3. ma zmienny czas trwania impulsu i łagodnie oraz długo grzeje miejsce terapii,
 4. ma unikalny system chłodzenia naskórka.

Istotą zabiegu laserowego jest wytworzenie światła o takich parametrach, które niszczy zmienioną tkankę. W przypadku lasera barwnikowego niszczeniu ulega oxyhemoglobina (barwnik krwi) w zmianach naczyniowych i w niewielkim stopniu melanina (barwnik skóry) w zmianach pigmentowych. Uszkodzone komórki są eliminowane w sposób naturalny i zastępowane przez nowe komórki. Energia lasera barwnikowego jest tak precyzyjnie dobrana, że niszczy tylko wybrane naczynie. Dodatkowo każdy impuls VBeam Perfecta składa się z 8 indywidualnych mikro-impulsów (technologia VARIABLE PULSE). Energia w obrębie każdego impulsu jest rozproszona w tych mikro-impulsach efektywnie zmniejszając nagrzewanie skóry nawet przy wysokich parametrach zabiegowych. Dostarczania energii do tkanek pozwala najczęściej na uniknięcie pozabiegowego zasinienia skóry. Laser posiada wbudowane urządzenie schładzające skórę podczas zabiegu. Pozwala to chronić naskórek przed uszkodzeniem cieplnym (przed powstaniem pęcherzy i strupów), natomiast nie wpływa to na rozprzestrzenianie się ciepła głębiej w naczyniach, czyli nie zmniejsza efektu terapeutycznego. Laser barwnikowy eliminuje więc ryzyko poparzeń – efektu zastosowania innych laserów. Zabiegi są bardzo bezpieczne oraz bardzo skuteczne.

Pamiętać trzeba, że do likwidacji zmian często potrzeba kilku, a nawet kilkunastu zabiegów. Większość tkanek ma strukturę trójwymiarową, co powoduje niemożność ich całkowitego zniszczenia jednym impulsem (jednym zabiegiem), ponieważ znajdująca się bardziej powierzchownie część absorbuje energie i nie pozwala dotrzeć wiązce światła do głębszych warstw. Zmiany ustępują w okresie nawet do kilku miesięcy.

Laser VBeam Perfecta jest najlepszym laserem do likwidacji zmian naczyniowych. To doskonałe narzędzie także w leczeniu następujących problemów:

 • drobne pajączki na nogach, twarzy, dekoldzie, rękach
 • naczyniaki
 • trądzik
 • łuszczyca
 • brodawki
 • przebarwienia, piegi
 • zmarszczki
 • blizny
 • rozstępy.

Rewelacją stają się, ostatnio coraz bardziej modne, zabiegi fotoodmładzania. Powtarzane co pewien czas, utrzymują młody wygląd skóry i zmniejszają zmarszczki i przebarwienia.

Warto pamiętać, że w przypadku pajączków na nogach, będących efektem nie wydolności żylnej, zawsze zabiegi musi poprzedzić diagnostyka układu żylnego. Jedynie operacja lub skleroterapia są metodami, które eliminują nadciśnienie istniejące w naczyniach żylnych nóg. Dopiero po takim leczeniu można przystąpić do likwidacji najdrobniejszych pajączków na nogach za pomocą lasera barwnikowego.

Jak w przypadku każdej terapii, zastosowanie lasera wymaga przygotowania się do zabiegu, jak i stosowania się do zaleceń po. Powikłania występują niezwykle rzadko i zazwyczaj związane są z nieprzestrzeganiem zaleceń po zabiegu. Zmiany te to najczęściej przebarwienia, które zazwyczaj ustępują w kilka miesięcy po zabiegu.

Zapraszamy do obejrzenia filmu prezentującego zastosowanie lasera barwnikowego VBeam Perfecta.

Filmy

 •  
Centrum Flebologii
Centrum Flebologii - Adres
ul. Witoszyńskiego 5
03-983 Warszawa