Kontakt Facebook YouTube Instagram E-mail Opinie google
Flebologia

Flebologia

Echoskleroterapia kompresyjna

Echoskleroterapia, skleroterapia pod kontrolą USG, echoskleroterapia pianą, skleroterapia pianą pod kontrolą USG to określenia tego samego zabiegu.

Tę odmianę skleroterapii uzyskuje się dzięki prostemu łączeniu farmaceutyka z powietrzem lub dwutlenkiem węgla. Substancje ubijane tworzą pianę podobną do ubitego białka jaja kurzego. Obecność gazu w takiej formie farmaceutyku pozwala obserwować podawanie leku na aparacie USG. Technika ta bardzo wpłynęła na rozwój metod niechirurgicznych. Znacznie zwiększyła ich precyzję. Pozwoliła też wykonywać zabiegi skleroterapii na żyłach niewidocznych pod skórą, czyli głębiej położonych. Dotychczas interwencje w tych okolicach były możliwe najczęściej tylko z pomocą technik chirurgicznych, poprzez przecięcie skóry. Echoskleroterapia - z uwagi na możliwość obserwacji zabiegu na ekranie USG, znajduje zastosowanie także tam, gdzie mamy do czynienia z trudnościami diagnostycznymi. Tak zwane żylaki nawrotowe, które pojawiają się po operacjach są najczęściej wskazaniem do echoskleroterapii.

Lek w formie piany działa silniej na żyłę, ponieważ w tym stanie przez pewien czas stoi w miejscu i intensywnie prowokuje powstanie włóknika. Silniejsze działanie piany w stosunku do płynnych sklerozantów pozwala wykorzystać tę odmianę skleroterapii do zabiegów na głównych pniach żylnych - żyły odpiszczelowej i odstrzałkowej. Zabiegi tego typu przeprowadzamy w Centrum Flebologii od 2002 roku. Wielu pacjentów uniknęło operacji. Należy pamiętać, że zawsze zabiegi mniej inwazyjne obarczone są mniejszym ryzykiem powikłań. Dlatego Centrum Flebologii oferuje zawsze skleroterapię wtedy, gdy daje ona porównywalne efekty do interwencji chirurgicznych. Jest to zbieżne z oczekiwaniami naszych klientów. Poszukują rozwiązań zastępujących interwencję skalpelem.

Echoskleroterapia to także doskonałe rozwiązanie dla żylaków drobniejszych, a nawet pajączków, gdy skleroterapia z użyciem leku w formie płynu nie daje efektu.

Trwa dyskusja na temat tego, czy powietrze użyte do tworzenia piany nie stanowi poważnego zagrożenia. Uznaje się, że dwutlenek węgla jest gazem zwiększającym bezpieczeństwo zabiegu. W Centrum Flebologii do zabiegów echoskleroterapii używany jest dwutlenek węgla.

Filmy

Broszury

  •  
Centrum Flebologii
Centrum Flebologii - Adres
ul. Witoszyńskiego 5
03-983 Warszawa