Kontakt Facebook YouTube Instagram E-mail Opinie google
Flebologia

Inne usługi

Usuwanie tatuaży

Moda na tatuaże panuje. Moda oznacza też, że zmieniają się preferencje dotyczące wzorów, kolorów, wielkości i wyboru miejsca na ciele. Moda zawsze przemija. Wyboru, którego dokonał nastolatek, nastolatka po wielu latach niekoniecznie akceptuje osoba dojrzała.

W takiej sytuacji z pomocą przychodzą różnego rodzaju zabiegi laserowe mające za zadanie usunąć kiedyś wymarzony, a teraz kłopotliwy tatuaż.

Laser rubinowy Sinon WaveLight o długości fali 694 nm, jest idealnym zestawem do usuwania kolorowych tatuaży. Dlaczego ten laser?

Ponieważ jest laserem nieablacyjnym.

Co to oznacza?

Podczas zabiegu nie ma podgrzewania, spalania tkanki, tak jak w laserach naczyniowych ablacyjnych. Tutaj energia lasera jest kumulowana wyłącznie w barwniku, tkanki nie są podgrzewane, zabieg ich nie uszkadza.

Ponieważ jest laserem pracującym w trybie Q-Switched, czyli dlugość impulsu tego lasera to tylko 20 nanosekund! Jest to najkrótszy czas trwania impulsu na rynku laserów do tatuaży.

Co to oznacza?

Bardzo duża dawka energii przekazywana jest w bardzo krótkim czasie. Powoduje to silne fotoakustyczne rozbicie barwnika tatuażu na drobniejsze cząstki, ale jednocześnie ilość powstałego ciepła jest tak niewielka, że nie powoduje termicznego uszkodzenia tkanek. Barwnik jest usuwany mechanicznie, a nie termicznie. Nie ma blizn, nie ma ryzyka powikłań.

Ponieważ przy tak krótkim impulsie wynoszącym 20 nanosekund można bezpiecznie uwalniać ogromną moc dochodzącą aż do kilkudziesięciu milionów watów, a gęstość deponowanej energii może osiągać 14 J/cm2.

Co to oznacza?

Oznacza to dużą bezpieczną siłę działania. Tatuaż może być usuwany szybciej niż innymi systemami, przy mniejszej liczbie sesji.

Ponieważ jego długość fali to 694 nm.

Co to oznacza?

Długość fali w laserze determinuje zdolność do usuwania odpowiedniej barwy. Laserem rubinowym Sinon doskonale usuwane są pigmenty czarne, niebieskie, granatowe, zielone i brązowe. Wyraźny efekt rozjaśniania tatuażu występuje w przypadku koloru czerwonego. Widmo absorpcji energii świetlnej dla koloru żółtego przypada w zakresie długości fal 470-485 nm. Usunięcie tego koloru za pomocą dostępnych obecnie laserów nie jest możliwe.

Powtórzmy najważniejsze: zastosowanie rubinowego Sinon pozwala skutecznie usunąć tatuaż i do zera zredukować ryzyko blizn i ślady przeprowadzenia zabiegu.

Jak to działa?

Rozdrobniony przez falę uderzeniową barwnik częściowo ulega odparowaniu z wierzchnich warstw skóry poprzez mikrouszkodzenia naskórka oraz rozproszeniu. Fragmenty rozdrobnionego barwnika, znajdujące się w głębszych warstwach, mogą ulec eliminacji na drodze fagocytoz.

Zawsze na początku, po usunięciu tatuażu pozostaje ślad po nim w postaci jaśniejszej skóry. Po kilku miesiącach kolor się wyrównuje i nie ma praktycznie śladu po tatuażu.

Rozmiar tatuażu oraz rodzaj użytego barwnika determinują sposób układania terapii dla konkretnego pacjenta – ogólnie można przyjąć, iż do usunięcia średniej wielkości tatuażu niezbędne jest przeprowadzenie 3-6 zabiegów w odstępach 6 – 8 tygodniowych.

Głównym zastosowaniem lasera Sinon jest:

• usuwanie wszelkiego rodzaju tatuaży, zarówno profesjonalnych jak i powstałych w wyniku wypadku,
• likwidacja makijażu permanentnego,
• redukcja zmian pigmentacyjnych (takich jak cafe-au-lait, łagodne plamy soczewicowe, znamię ota),
• epilacja u pacjentów z jasnym typem skóry (I i II).

Filmy

  •  
Centrum Flebologii
Centrum Flebologii - Adres
ul. Witoszyńskiego 5
03-983 Warszawa