Kontakt Facebook YouTube Instagram E-mail Opinie google
Flebologia

Kompresjoterapia

Odzież okrągłodziana

Lecznicze wyroby uciskowe gwarantują terapeutyczne działanie, gdy:

  • mają indywidualnie dobrany ucisk,
  • mają indywidualnie dobrany rozmiar,
  • są zakładane, gdy żyły nie są nadmiernie wypełnione krwią (rano, lub po wypoczynku z uniesionymi nogami),
  • są równomiernie rozprowadzone na całej kończynie (nie można zawijać np. podkolanówek),
  • wymieniane są po czasie gwarantowanym przez producenta (podczas używania stopniowo się rozciągają i ich efekt zmniejsza się).

Zaskoczeni będziecie Państwo jak poprawią kondycję nóg dobrze dobrane wyroby. Do wyboru są nie tylko rajstopy i pończochy, ale także bardzo wygodne podkolanówki. Wyroby te sprzedawane są w wyspecjalizowanych gabinetach i aptekach na podstawie recepty wystawionej przez lekarza. Dla pacjentów Centrum Flebologii posiadamy szeroką gamę produktów JOBST®, wyrobów najczęściej wybieranych przez lekarzy w USA. JOBST® to także bogata oferta na poważne uszkodzenia układu naczyń limfatycznych. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na stronie https://kompresjoterapia.pl/

JOBST® UltraSheer to linia najbardziej przeźroczystych i modnych produktów na nogi. Podkolanówki, pończochy i rajstopy są tak cienkie jak delikatne wyroby. Przeznaczone są do terapii lekkich i średnich schorzeń żylnych. Szlachetne włókno i połysk daje elegancki wygląd. Specjalistyczny proces produkcji gwarantuje pacjentom przyjemnie odczuwaną miękkość. Doskonałe dopasowanie, oddychająca dzianina , wygoda w nakładaniu i zdejmowaniu zapewniają najwyższy komfort noszenia i użytkowania produktu.

JOBST® Opaque jest linią produktów uciskowych (podkolanówki, pończochy, rajstopy) zawierającą innowacyjne włókna JOBST® SoftCare. Przeznaczone są do terapii lekkich i średnich schorzeń żylnych. Wyroby JOBST® Opaque są wyjątkowo łatwe w nakładaniu. Doskonale kryją wszystkie niedoskonałości skóry. Niezwykle przyjemne w dotyku, świetnie dopasowane do ciała dają wyjątkowy komfort noszenia. Dodatkowe wzmocnienie wyrobu na czubkach palców i na pięcie sprawia, że wyrób jest bardzo trwały i odporny na uszkodzenia.

JOBST® Classic jest najbardziej uniwersalną linią spośród wszystkich wyrobów uciskowych. Przeznaczony jest zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Najczęściej stosowany jest w terapii średnich schorzeń żylnych. Najwyższej jakości włókno oraz wzmocnienia w okolicach narażonych na wzmożone tarcie powodują, że JOBST® Classic jest wyjątkowo trwały. Stworzone przez JOBST®, elastyczne włókno Active-Comfort z LYCRĄ® wyraźnie ułatwia zakładanie wyrobu i sprawia, że dopasowuje się on do każdego ruchu kończyny.

JOBST® UlcerCARE to specjalny system podkolanówek z zamkiem błyskawicznym . To innowacyjny system terapii 2 w 1, który służy do leczenia owrzodzeń żylnych.

JOBST® UlcerCARE składa się z wierzchniej podkolanówki uciskowej oraz drugiej, delikatnej, zakładanej pod spód, służącej do przytrzymania opatrunku oraz ułatwiającej nakładanie zewnętrznej podkolanówki.

Jak wykazano w badaniach naukowych, stosowanie systemu JOBST® UlcerCARE skraca o połowę czas leczenia owrzodzeń podudzi w stosunku do klasycznego leczenia z wykorzystaniem bandaży. Pozwala też obniżyć koszty leczenia, gdyż pacjent może samodzielnie w domu zmienić opatrunki odtwarzając wiernie stopniowalność leczniczego ciśnienia. Bandażowanie jest dużo trudniejszą do opanowania czynnością, a błędy w bandażowaniu mogą skutkować pogorszeniem stanu rany.

W przypadku dużych obrzęków oferujemy podkolanówki z serii Elvarex®. To unikalna technika płaskiego dziania pozwala stworzyć wyroby, które nie wrzynają się w miejscach, gdzie jest obrzęk.

Wyroby serii Elvarex® są dziane płasko, wymagają zszycia. Równe naprężenia dziany niweluje efekt wrzynania się. Elvarex®t o produkt robiony na miarę pobieraną indywidualnie każdemu pacjentowi. Jest nieograniczona liczba modeli, zależnie od wskazań lekarza lub terapeuty. Produkowane są w 4 klasach ucisku.

Filmy

Broszury

  •  
Centrum Flebologii
Centrum Flebologii - Adres
ul. Witoszyńskiego 5
03-983 Warszawa