Kontakt Facebook YouTube Instagram E-mail Opinie google
Flebologia

Kompresjoterapia

Odzież okrągłodziana

Lecznicze wyroby uciskowe gwarantują terapeutyczne działanie, gdy:

 • mają indywidualnie dobrany ucisk,
 • mają indywidualnie dobrany rozmiar,
 • są zakładane, gdy żyły nie są nadmiernie wypełnione krwią (rano, lub po wypoczynku z uniesionymi nogami),
 • są równomiernie rozprowadzone na całej kończynie (nie można zawijać np. podkolanówek),
 • wymieniane są po czasie gwarantowanym przez producenta (podczas używania stopniowo się rozciągają i ich efekt zmniejsza się).

Zaskoczeni będziecie Państwo jak poprawią kondycję nóg dobrze dobrane wyroby. Do wyboru są nie tylko rajstopy i pończochy, ale także bardzo wygodne podkolanówki. Wyroby te sprzedawane są w wyspecjalizowanych gabinetach i aptekach na podstawie recepty wystawionej przez lekarza. Dla pacjentów Centrum Flebologii posiadamy szeroką gamę produktów JOBST®, wyrobów najczęściej wybieranych przez lekarzy w USA. JOBST® to także bogata oferta na poważne uszkodzenia układu naczyń limfatycznych. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na stronie https://kompresjoterapia.pl/

JOBST® UltraSheer to linia najbardziej przeźroczystych i modnych produktów na nogi. Podkolanówki, pończochy i rajstopy są tak cienkie jak delikatne wyroby. Przeznaczone są do terapii lekkich i średnich schorzeń żylnych. Szlachetne włókno i połysk daje elegancki wygląd. Specjalistyczny proces produkcji gwarantuje pacjentom przyjemnie odczuwaną miękkość. Doskonałe dopasowanie, oddychająca dzianina , wygoda w nakładaniu i zdejmowaniu zapewniają najwyższy komfort noszenia i użytkowania produktu.

JOBST® Opaque jest linią produktów uciskowych (podkolanówki, pończochy, rajstopy) zawierającą innowacyjne włókna JOBST® SoftCare. Przeznaczone są do terapii lekkich i średnich schorzeń żylnych. Wyroby JOBST® Opaque są wyjątkowo łatwe w nakładaniu. Doskonale kryją wszystkie niedoskonałości skóry. Niezwykle przyjemne w dotyku, świetnie dopasowane do ciała dają wyjątkowy komfort noszenia. Dodatkowe wzmocnienie wyrobu na czubkach palców i na pięcie sprawia, że wyrób jest bardzo trwały i odporny na uszkodzenia.

JOBST® Classic jest najbardziej uniwersalną linią spośród wszystkich wyrobów uciskowych. Przeznaczony jest zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Najczęściej stosowany jest w terapii średnich schorzeń żylnych. Najwyższej jakości włókno oraz wzmocnienia w okolicach narażonych na wzmożone tarcie powodują, że JOBST® Classic jest wyjątkowo trwały. Stworzone przez JOBST®, elastyczne włókno Active-Comfort z LYCRĄ® wyraźnie ułatwia zakładanie wyrobu i sprawia, że dopasowuje się on do każdego ruchu kończyny.

JOBST® UlcerCARE to specjalny system podkolanówek z zamkiem błyskawicznym . To innowacyjny system terapii 2 w 1, który służy do leczenia owrzodzeń żylnych.

JOBST® UlcerCARE składa się z wierzchniej podkolanówki uciskowej oraz drugiej, delikatnej, zakładanej pod spód, służącej do przytrzymania opatrunku oraz ułatwiającej nakładanie zewnętrznej podkolanówki.

Jak wykazano w badaniach naukowych, stosowanie systemu JOBST® UlcerCARE skraca o połowę czas leczenia owrzodzeń podudzi w stosunku do klasycznego leczenia z wykorzystaniem bandaży. Pozwala też obniżyć koszty leczenia, gdyż pacjent może samodzielnie w domu zmienić opatrunki odtwarzając wiernie stopniowalność leczniczego ciśnienia. Bandażowanie jest dużo trudniejszą do opanowania czynnością, a błędy w bandażowaniu mogą skutkować pogorszeniem stanu rany.

W przypadku dużych obrzęków oferujemy podkolanówki z serii Elvarex®. To unikalna technika płaskiego dziania pozwala stworzyć wyroby, które nie wrzynają się w miejscach, gdzie jest obrzęk.

Wyroby serii Elvarex® są dziane płasko, wymagają zszycia. Równe naprężenia dziany niweluje efekt wrzynania się. Elvarex®t o produkt robiony na miarę pobieraną indywidualnie każdemu pacjentowi. Jest nieograniczona liczba modeli, zależnie od wskazań lekarza lub terapeuty. Produkowane są w 4 klasach ucisku.

Filmy

Broszury

 •  
 • Zakrzepica a kondycja psychiczna

  Jeśli po przebytej zakrzepicy zmagasz się z lękiem, depresją, złością, żalem i smutkiem to ten artykuł jest dla Ciebie. 20% pacjentów, którzy doświadczyli zakrzepicy w ciągu pięciu pierwszych lat od zachorowania będzie wymagać leczenia psychotropowego. Najczęściej sięgną po leki przeciwdepresyjne. To dwukrotnie więcej niż ich rówieśnicy bez incydentu zakrzepowego.

  czytaj więcej
 • Szczepionka przeciw COVID-19 a leki przeciwzakrzepowe

  Co powinniśmy wiedzieć o profilaktyce przeciwzakrzepowej w pandemii COVID-19? Czy pacjenci stosujący stale leki przeciwzakrzepowe są w grupie ryzyka? Czy stałe zażywanie antykoagulantów jest przeciwwskazaniem do szczepienia? Omówimy główne zagadnienia związane z zakrzepicą w pandemii COVID-19 u pacjentów, którzy w przeszłości mieli zakrzepicę żylną lub zator tętnicy płucnej.

  czytaj więcej
 • Zakrzepica a COVID-19

  Dość szybko świat dowiedział się, że pacjenci chorzy na COVID-19 są w grupie ryzyka powstania zakrzepicy. Nierzadko zdarza się, że pacjent jest na dobrej drodze do wyzdrowienia, a nagle rozpoczyna walkę o życie z powodu masywnej zakrzepicy! Omówimy główne zagadnienia związane z zakrzepicą u pacjentów chorych na COVID-19.

  czytaj więcej
 • NeoV1940 - pierwszy laser w Polsce w Centrum Flebologii

  Od listopada 2019 roku jako pierwsi w Polsce mamy najnowszy laser neoV1940 do leczenia niewydolności żylnej. Ma wiele cech, które definitywnie odróżniają go od innych dostępnych na rynku urządzeń. Główną zaletą jest osiągnięcie najwyższego poziomu bezpieczeństwa pacjenta przy najwyższej skuteczności. 

  czytaj więcej
Centrum Flebologii
Centrum Flebologii - Adres
ul. Witoszyńskiego 5
03-983 Warszawa