Flebologia

Inne usługi

Zabiegi Podologiczne

Kiedy nasze nogi są zdrowe, nie bolą, nie puchną, chodzimy sprawnie, najczęściej zwracamy uwagę na stopy tylko pod kątem ich urody, np. regulacji kształtu paznokci czy ich malowaniu. Jeśli jednak pojawiać się zaczynają problemy zdrowotne pielęgnacja stóp często zaczyna być koniecznością opieki medycznej.

Do Centrum Flebologii trafiają pacjenci z powodów niewydolności żylnej i limfatycznej, która skutkuje osłabieniem skóry, szczególnie w miejscach, gdzie najwięcej zalega krwi żylnej i limfy, czyli w okolicy kostek i stóp. Łatwo wtedy o nadmierne łuszczenie się skóry na stopach, bolesne pękanie pięt, rozpadliny, tworzenie odcisków, czy powstawanie brodawek (kurzajek). Większość naszych pacjentów z bardzo zaawansowaną niewydolnością żylną ma także zmiany grzybicze palców i paznokci.

Wszystkie te zmiany wymagają fachowej pomocy.

Podolog Centrum Flebologii zajmuje się stopami naszych pacjentów. Podstawowy zabieg pielęgnacyjny stop to usuwanie zrogowaciałego naskórka za pomocą frezarki oraz skalpela. Obcinane są także paznokcie w taki sposób, by zapobiec ich wrastaniu. W przypadku problemów takich jak popękane pięty, odciski, modzele możecie Państwo liczyć na ich fachowe usunięcie i terapię.

Wrastające paznokcie to szczególny i bolesny problem. Kto choć raz miał wrastający paznokieć dotkliwie to pamięta. Nieinwazyjne sposób ich leczenia polega na założeniu klamry ortonyksyjnej na paznokieć, specjalnie uformowanego drutu, którego zadaniem jest wyprostowanie paznokcia i „nauczenie” go rośnięcia we właściwej pozycji, by zapobiec ponownemu wrastaniu.

I wreszcie brodawki (kurzajki), które szczególnie na stopach są trudne do zlikwidowanie. Do likwidacji tej przypadłości stosujemy laser barwnikowy Vbeam. Trafiają do nas pacjenci,  którzy mają za sobą wieloletnią, bezowocną walkę z tym problemem. Laser ten jest bezlitosny, nawet dla wieloletnich, pokrytych bliznami po poprzednich zabiegach, kurzajek. Krótki i skuteczny zabieg, na który serdecznie zapraszamy. Tutaj znajdźcie Państwo opis tego zabiegu http://www.centrumflebologii.pl/uslugi-dodatkowe/brodawki-kurzajki.

Zabiegi podologiczne w Centrum Flebologii –  to bezpieczne zabiegi, przeprowadzane w warunkach gabinetu lekarskiego, z użyciem jednorazowych lub wysterylizowanych narzędzi. Na miejscu, w razie potrzeby, możecie Państwo skonsultować problem z lekarzem. Zabiegi te znacząco podnoszą komfort życia. Polecamy go wszystkim naszym pacjentom.

Ofertę szczególnie kierujemy do pacjentów z owrzodzeniami podudzi. Non stop, dzień i noc noszą oni opatrunki zakrywające także stopy. Kompresja w takich opatrunkach dodatkowo wysusza skórę i problemy na stopach mogą się pogarszać.

Zabiegi oferowane przez nas można połączyć ze zmianą opatrunku. Wykona je pielęgniarka specjalizująca się w zmianie opatrunków na ranach przewlekłych. Nie musicie Państwo krępować się swojej dolegliwości. Leczenie ran przewlekłych to nasza specjalność. Posiadamy komplet materiałów: najlepsze opatrunki, wiele systemów kompresji. Wszystko może odbyć się podczas jednego spotkania. A właściwie wykonana pielęgnacja stóp to prawdziwa i natychmiastowa ulga!

Istnieje także możliwość pobrania materiału z płytki paznokcia czy skóry i zbadania go w kierunku grzybicy. Zawsze jesteście Państwo pod opieką personelu medycznego, a wątpliwe przypadki mogą być skonsultowane z naszym zespołem lekarzy.

Filmy

 •  
 • BERLANGE PRESILUS – modelka i ambasadorka wyrobów kompresyjnych JOBST

  Przepiękne stylizacje kanadyjskiej modelki BERLANGE PRESILUS, która cierpi z powodu zespołu Klippela Trenaunaya. Jej jedna noga pokryta jest zamianami naczyniowymi i rozległymi żylakami. Wyroby kompresyjne łagodzą Jej ból, ale i dodają wyjątkowego piękna.

  czytaj więcej
 • Obrzęki nóg – czy powinny niepokoić? – część II

  W poprzedniej części artykułu wymieniliśmy najczęstsze przyczyny obrzęków nóg wynikające z zaburzeń układu naczyń żylnych oraz limfatycznych. Teraz czas na pozostałe przyczyny obrzęku nóg: ciąża, choroby nerek, wątroby, niewydolność serca, niedoczynność tarczycy, urazy, działania leków

  czytaj więcej
 • Obrzęki nóg – czy powinny niepokoić? – część I

  Lato, upały – wiele osób zauważa na swoich stopach i podudziach obrzęki: nogi „wylewają się” z butów, skarpetki pozostawiają odciśnięte ślady. Jeśli obrzęki pojawiają się tylko sporadycznie i mijają po dłuższym wypoczynku – nie ma problemu. Niepokój powinny jednak wzbudzić silne, a także często nawracające obrzęki. Mogą wskazywać na poważną chorobę.

  czytaj więcej
 • Pończochy do porodu? Tak!

  Coraz częściej można usłyszeć od kobiet ciężarnych, że lekarz polecił noszenie wyrobów kompresyjnych przez okres całej ciąży. To ma sens! Kompresjoetrapia, bo tak nazywa się sposób leczenia i zapobiegania schorzeniom żylnym, u kobiet w ciąży, w czasie porodu i połogu odgrywa ogromna rolę

  czytaj więcej
Centrum Flebologii
Centrum Flebologii - Adres
ul. Witoszyńskiego 5
03-983 Warszawa