Flebologia

Flebologia

Laseroterapia przezskórna

Lasery przykuwają uwagę pacjentów chętnych skorzystać z najnowszych technik. Niektórzy koncentrują się na zastosowaniach lasera do likwidowania żylaków, inni na laserowym likwidowaniu zmian natury estetycznej, typu naczynka, pajączki, czyli na zabiegu popularnie nazywanym "laserowe zamykanie naczynek".

W Centrum Flebologii od 2002 roku oferujemy zabiegi z wykorzystaniem lasera barwnikowego Vbeam o długości fali 595 nm stworzonego przez konstruktorów amerykańskiej firmy Candela.

Laser barwnikowy uznano za złoty standard w leczeniu zmian naczyniowych, ponieważ:

 1. emituje światło, które jest mocno pochłaniane przez hemoglobinę,
 2. penetruje zmiany głębiej niż lasery argonowe, KTP, PDL,
 3. ma zmienny czas trwania impulsu i łagodnie oraz długo grzeje miejsce terapii,
 4. ma unikalny system chłodzenia naskórka.

Laser barwnikowy to uznany, złoty standard w laserowym likwidowaniu naczynek, pajączków.

Istotą zabiegu laserowego jest wytworzenie światła o takich parametrach, które niszczy zmienioną tkankę. W przypadku lasera barwnikowego niszczeniu ulega oxyhemoglobina (barwnik krwi) w zmianach naczyniowych i w niewielkim stopniu melanina (barwnik skóry) w zmianach pigmentowych. Uszkodzone komórki są eliminowane w sposób naturalny i zastępowane przez nowe komórki. Energia lasera barwnikowego jest tak precyzyjnie dobrana, że niszczy tylko wybrane naczynie. Tempo dostarczania energii do tkanek pozwala najczęściej na uniknięcie pozabiegowego zasinienia skóry. Laser posiada wbudowane urządzenie schładzające skórę podczas zabiegu. Pozwala to chronić naskórek przed uszkodzeniem cieplnym (przed powstaniem pęcherzy i strupów), natomiast nie wpływa to na rozprzestrzenianie się ciepła głębiej w naczyniach, czyli nie zmniejsza efektu terapeutycznego. Laser barwnikowy eliminuje więc ryzyko poparzeń - efektu zastosowania innych laserów. Zabiegi są bardzo bezpieczne oraz bardzo skuteczne.

Pamiętać trzeba, że do likwidacji zmian często potrzeba kilku, a nawet kilkunastu zabiegów. Większość tkanek ma strukturę trójwymiarową, co powoduje niemożność ich całkowitego zniszczenia jednym impulsem (jednym zabiegiem), ponieważ znajdująca się bardziej powierzchownie część absorbuje energię i nie pozwala dotrzeć wiązce światła do głębszych warstw. Zmiany ustępują w okresie nawet do kilku miesięcy.

Laser VBeam jest najlepszym laserem do likwidacji zmian naczyniowych. W Centrum Flebologii dysponujmey najlepszą techniką laserowego likwidowania naczynek, czy pajączków żylnych.

Warto pamiętać, że w przypadku pajączków na nogach, będących efektem niewydolności żylnej, zawsze zabiegi musi poprzedzić diagnostyka układu żylnego. Jedynie operacja lub skleroterapia są metodami, które eliminują nadciśnienie istniejące w naczyniach żylnych nóg. Dopiero po takim leczeniu można przystąpić do likwidacji najdrobniejszych pajączków na nogach za pomocą lasera barwnikowego.

Jak w przypadku każdej terapii, zastosowanie lasera wymaga przygotowania się do zabiegu, jak i stosowania się do zaleceń po. Powikłania występują niezwykle rzadko i zazwyczaj związane są z nieprzestrzeganiem zaleceń po zabiegu. Zmiany te to najczęściej przebarwienia, które zazwyczaj ustępują w kilka miesięcy po zabiegu. Zapraszamy na laserowe zamykanie naczynek.

Zapraszamy do obejrzenia prezentującego zastosowanie lasera barwnikowego VBeam.

Filmy

Broszury

 •  
 • Zakrzepica a COVID-19

  Dość szybko świat dowiedział się, że pacjenci chorzy na COVID-19 są w grupie ryzyka powstania zakrzepicy. Nierzadko zdarza się, że pacjent jest na dobrej drodze do wyzdrowienia, a nagle rozpoczyna walkę o życie z powodu masywnej zakrzepicy! Omówimy główne zagadnienia związane z zakrzepicą u pacjentów chorych na COVID-19.

  czytaj więcej
 • NeoV1940 - pierwszy laser w Polsce w Centrum Flebologii

  Od listopada 2019 roku jako pierwsi w Polsce mamy najnowszy laser neoV1940 do leczenia niewydolności żylnej. Ma wiele cech, które definitywnie odróżniają go od innych dostępnych na rynku urządzeń. Główną zaletą jest osiągnięcie najwyższego poziomu bezpieczeństwa pacjenta przy najwyższej skuteczności. 

  czytaj więcej
 • Flebologia dla pacjenta

  Przedstawiamy najczęściej stosowane pojęcia związane z niewydolnością żylną wraz z wyjaśnieniem, co one oznaczają. To, mamy nadzieję, pomoże zrozumieć, o czym mówi do Ciebie flebolog, czyli lekarz specjalizujący się w diagnostyce i leczeniu niewydolności żylnej kończyn dolnych.

  czytaj więcej
 • BERLANGE PRESILUS – modelka i ambasadorka wyrobów kompresyjnych JOBST

  Przepiękne stylizacje kanadyjskiej modelki BERLANGE PRESILUS, która cierpi z powodu zespołu Klippela Trenaunaya. Jej jedna noga pokryta jest zamianami naczyniowymi i rozległymi żylakami. Wyroby kompresyjne łagodzą Jej ból, ale i dodają wyjątkowego piękna.

  czytaj więcej
Centrum Flebologii
Centrum Flebologii - Adres
ul. Witoszyńskiego 5
03-983 Warszawa