Kontakt Facebook YouTube Instagram E-mail Opinie google
Flebologia

Limfologia

Diagnostyka i leczenie obrzęków

Pierwsza wizyta w Centrum Flebologii to wizyta diagnostyczna. Pacjent spotyka się lekarzem specjalizującym się w diagnostyce i leczeniu obrzęków.

Najpierw lekarz przeprowadza dokładny wywiad. Ważne, by pacjent poinformował lekarza o wszystkich procedurach diagnostycznych i terapeutycznych, jakie były przeprowadzane na obszarze obrzęknięty. Ważne są przebyte zakażenia i stany zapalne. Inne choroby, z którymi się boryka pacjent muszą być także zgłoszone.

Po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu wykonywane jest badanie USG-Doppler. Badanie USG-Doppler umożliwia określenie lokalizacji obrzęku i dokładny pomiar jego wielkości. Pozwala także na wykluczenie lub potwierdzenie niewydolności żylnej jako przyczyny obrzęku, a także uwidocznienie zakrzepicy żył głębokich, która wymaga pilnego wdrożenia leczenia przeciwzakrzepowego i jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do rozpoczęcia Kompleksowej Terapii Przeciwzastoinowej (Przeciwobrzękowej).

Zapraszamy na naszą stronę poświęconą w całości zakrzepicy żył głębokich Zakrzepica-SOS.pl.

Dokonujemy pomiarów kończyn dotkniętym obrzękiem. Zlecane są ewentualnie dodatkowe badania krwi. Istnieje możliwość wykonania ich u nas, podczas tej samej wizyty.

Podczas wizyty diagnostycznej u pacjentów z ranami od razu po badaniu rana jest oczyszczana i zakładane są specjalistyczne opatrunki i bandażowanie kompresyjne.

W przypadku ujawnienia po badaniu USG zakrzepicy czy zapalenia żył powierzchniowych wdrożone zostanie od razu leczenie.

U pacjentów z obrzękiem niezredukowanym wdrażany jest plan Kompleksowej Terapii Przeciwzastoinowej.

Jeśli obrzęk jest subkliniczny lub zredukowany, można od razu dokonać pomiarów do wykonania odzieży kompresyjnej wykonywanej na miarę w fabryce BSN-JOBST® w Emmerich w Niemczech. 

  •  
Centrum Flebologii
Centrum Flebologii - Adres
ul. Witoszyńskiego 5
03-983 Warszawa