Flebologia

Flebologia

Leczenie powikłań

Nieleczona niewydolność żylna to ryzyko powikłań, często groźnych dla życia. Z drugiej strony leczenie żylaków, pajączków czy owrzodzeń podudzi jest leczeniem najczęściej zabiegowym, a każdy zabieg, nawet najmniej inwazyjny dotyczący układu żylnego obarczony jest ryzykiem powikłań. Nawet jeśli nie są one groźne dla zdrowia, często są nie do zaakceptowania przez pacjentów, bo pogarszają wygląd nóg. Blizny, przebarwienia, np. przebarwienia po skleroterapii, czy matting to są najczęstsze nieoczekiwane efekty leczenia żylaków. Zajmujemy się ich leczeniem.

 •  
 • Zakrzepica a COVID-19

  Dość szybko świat dowiedział się, że pacjenci chorzy na COVID-19 są w grupie ryzyka powstania zakrzepicy. Nierzadko zdarza się, że pacjent jest na dobrej drodze do wyzdrowienia, a nagle rozpoczyna walkę o życie z powodu masywnej zakrzepicy! Omówimy główne zagadnienia związane z zakrzepicą u pacjentów chorych na COVID-19.

  czytaj więcej
 • NeoV1940 - pierwszy laser w Polsce w Centrum Flebologii

  Od listopada 2019 roku jako pierwsi w Polsce mamy najnowszy laser neoV1940 do leczenia niewydolności żylnej. Ma wiele cech, które definitywnie odróżniają go od innych dostępnych na rynku urządzeń. Główną zaletą jest osiągnięcie najwyższego poziomu bezpieczeństwa pacjenta przy najwyższej skuteczności. 

  czytaj więcej
 • Flebologia dla pacjenta

  Przedstawiamy najczęściej stosowane pojęcia związane z niewydolnością żylną wraz z wyjaśnieniem, co one oznaczają. To, mamy nadzieję, pomoże zrozumieć, o czym mówi do Ciebie flebolog, czyli lekarz specjalizujący się w diagnostyce i leczeniu niewydolności żylnej kończyn dolnych.

  czytaj więcej
 • BERLANGE PRESILUS – modelka i ambasadorka wyrobów kompresyjnych JOBST

  Przepiękne stylizacje kanadyjskiej modelki BERLANGE PRESILUS, która cierpi z powodu zespołu Klippela Trenaunaya. Jej jedna noga pokryta jest zamianami naczyniowymi i rozległymi żylakami. Wyroby kompresyjne łagodzą Jej ból, ale i dodają wyjątkowego piękna.

  czytaj więcej
Centrum Flebologii
Centrum Flebologii - Adres
ul. Witoszyńskiego 5
03-983 Warszawa