Inne usługi
Laser rubinowy to laser, który wykorzystuje syntetyczny kryształ rubinowy jako czynny ośrodek. Jest zasilany energią poprzez pompowanie optyczne, zwykle przez ksenonową lampę błyskową.
Lasery rubinowe wytwarzają impulsy światła widzialnego czerwonej barwy, o długości fali 694,3 nm. Typowe długości impulsów lasera rubinowego są rzędu milisekundy, od 20 do 80 nanosekund.
W Centrum Flebologii w Warszawie stosujemy laser rubinowy Sinon firmy Quantel Derma o długości fali 694 nm, i najkrótszym możliwym czasie impulsu (20 nanosekund).
Głównym zastosowaniem lasera Sinon jest:
Sama likwidacja pigmentu zarówno tatuaży jak i innych zmian polega na rozbiciu go falą uderzeniową energii lasera na cząstki przyswajalne przez fagocyty, część jest również usuwana przez formowanie się strupków.
Czas jaki należy dać skórze pomiędzy jednym a drugim zabiegiem to około 3 - 8 tygodnie, potrzebne na rekonwalescencję oraz dokończenie procesów resorpcji.
Usuwanie dużych kolorowych tatuaży wiąże się z przeprowadzeniem kilku a nawet kilkunastu zabiegów, pozwala jednak na uzyskanie skóry o naturalnej pigmentacji, bez wyraźnej blizny czy pozostałości wzoru.
Laser rubinowy Sinon został zaprojektowany tak aby zapewnić możliwie największe bezpieczeństwo pracy. Nieumyślna emisja wiązki laserowej nie jest aż tak groźna jak w przypadku innych laserów, ponieważ został zastosowany system rozpraszający wiązkę laserową, wraz z odległością wydatnie zmniejszając moc światła.
Usuwanie dużych kolorowych tatuaży wiąże się z przeprowadzeniem kilku a nawet kilkunastu zabiegów, pozwala jednak na uzyskanie skóry o naturalnej pigmentacji, bez wyraźnej blizny czy pozostałości wzoru.Zakrzepica u sportowców jest ogromnym zaskoczeniem. Bycie zdrowym i bycie sportowcem nie zapobiega powstawaniu zakrzepów krwi. Uprawianie sportów może zwiększyć ryzyko zakrzepicy. Dotyczy to przede wszystkim sportów walki oraz gier zespołowych.
Czy obrzęk limfatyczny naraża na zwiększone ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy szczepienie przeciwko COVID-19 jest zalecane u pacjentów z obrzękiem limfatycznym? Jak postępować podczas pandemii, gdy mam obrzęk limfatycznym? Jak sobie radzić w tym czasie z kompresja medyczną.
W 2019 roku ogłoszono nowy paradygmat związany z terapią lipoedemy. W artykule omawiany najważniejsze punkty dotyczące nowego podejścia, obalamy, za autorami, mity dotyczące lipoedemy.
Podczas Międzynarodowego Kongresu Flebologicznego dr Michał Posmykiewicz zaprezentował wyniki leczenia pacjentów za pomocą najnowszego lasera neoV 1940 z wykorzystaniem światłowodu wielopierścieniowego Infinite Ring.