Kontakt Facebook YouTube Instagram E-mail Opinie google
Flebologia

Inne usługi

Laser rubinowy

Laser rubinowy Sinon firmy Quantel Derma o długości fali 694 nm, jest idealnym zestawem do usuwania kolorowych tatuaży oraz zmian pigmentacyjnych na skórze.

Głównym zastosowaniem lasera Sinon jest:

 • usuwanie wszelkiego rodzaju tatuaży, zarówno profesjonalnych jak i powstałych w wyniku wypadku,
 • likwidacja makijażu permanentnego,
 • redukcja zmian pigmentacyjnych (takich jak cafe-au-lait, łagodne plamy soczewicowe, znamię ota),
 • usuwanie przebarwień po zabiegach na żyłach, czyli po skleroterapii, operacji, po laserze, po zapaleniach żył itp.,
 • epilacja u pacjentów z jasnym typem skóry (I i II).

Sama likwidacja pigmentu zarówno tatuaży jak i innych zmian polega na rozbiciu go falą uderzeniową energii lasera na cząstki przyswajalne przez fagocyty, część jest również usuwana przez formowanie się strupków. Czas jaki należy dać skórze pomiędzy jednym a drugim zabiegiem to około 3 - 8 tygodnie, potrzebne na rekonwalescencję oraz dokończenie procesów resorpcji. Usuwanie dużych kolorowych tatuaży wiąże się z przeprowadzeniem kilku a nawet kilkunastu zabiegów, pozwala jednak na uzyskanie skóry o naturalnej pigmentacji, bez wyraźnej blizny czy pozostałości wzoru.

Laser rubinowy Sinon został zaprojektowany tak aby zapewnić możliwie największe bezpieczeństwo pracy. Nieumyślna emisja wiązki laserowej nie jest aż tak groźna jak w przypadku innych laserów, ponieważ został zastosowany system rozpraszający wiązkę laserową, wraz z odległością wydatnie zmniejszając moc światła.

Usuwanie dużych kolorowych tatuaży wiąże się z przeprowadzeniem kilku a nawet kilkunastu zabiegów, pozwala jednak na uzyskanie skóry o naturalnej pigmentacji, bez wyraźnej blizny czy pozostałości wzoru.

Filmy

 •  
 • Kompresjoterapia w liczbach

  Kompresjoterapia czyli leczenie uciskiem to najważniejsza metoda leczenia obrzęku limfatycznego. Nieoceniona także w profilaktyce i leczeniu niewydolności żylnej. Oferujemy pomoc w doborze i zaopatrzeniu pacjentów w wyroby okrągłodzianych i płaskodzianych, w 1,2,3 i 4 klasie ucisku, na kończyny górne i dolne.

  czytaj więcej
 • Zakrzepica a kondycja psychiczna

  Jeśli po przebytej zakrzepicy zmagasz się z lękiem, depresją, złością, żalem i smutkiem to ten artykuł jest dla Ciebie. 20% pacjentów, którzy doświadczyli zakrzepicy w ciągu pięciu pierwszych lat od zachorowania będzie wymagać leczenia psychotropowego. Najczęściej sięgną po leki przeciwdepresyjne. To dwukrotnie więcej niż ich rówieśnicy bez incydentu zakrzepowego.

  czytaj więcej
 • Szczepionka przeciw COVID-19 a leki przeciwzakrzepowe

  Co powinniśmy wiedzieć o profilaktyce przeciwzakrzepowej w pandemii COVID-19? Czy pacjenci stosujący stale leki przeciwzakrzepowe są w grupie ryzyka? Czy stałe zażywanie antykoagulantów jest przeciwwskazaniem do szczepienia? Omówimy główne zagadnienia związane z zakrzepicą w pandemii COVID-19 u pacjentów, którzy w przeszłości mieli zakrzepicę żylną lub zator tętnicy płucnej.

  czytaj więcej
 • Zakrzepica a COVID-19

  Dość szybko świat dowiedział się, że pacjenci chorzy na COVID-19 są w grupie ryzyka powstania zakrzepicy. Nierzadko zdarza się, że pacjent jest na dobrej drodze do wyzdrowienia, a nagle rozpoczyna walkę o życie z powodu masywnej zakrzepicy! Omówimy główne zagadnienia związane z zakrzepicą u pacjentów chorych na COVID-19.

  czytaj więcej
Centrum Flebologii
Centrum Flebologii - Adres
ul. Witoszyńskiego 5
03-983 Warszawa