Kontakt Facebook YouTube Instagram E-mail Opinie google
Flebologia

Owrzodzenia

Ultradźwięki

W oczyszczaniu rany wykorzystujemy ultradźwięki, co znacznie przyśpiesza gojenie się rany.

Osłabienie tkanek z powodu złego ukrwienia stwarza doskonałe warunki dla bakterii. Jednak w leczeniu owrzodzeń podudzi unika się stosowania antybiotyków. Antybiotyki zastosowane na powierzchnię owrzodzenia często opóźniają gojenie, mogą drażnić powierzchnię owrzodzenia, mogą przyczynić się do powstania oporności bakterii, działać toksycznie na tkanki, a także wywoływać uczulenia. Oczyszczanie rany odbywa się niekiedy chirurgicznie, ale jest to bolesne, czasami poprzez stosowanie nowoczesnych opatrunków, ale jest to długotrwałe. Można wykorzystać też technikę ultradźwięków.

Aparat Sonoca 180 pozwala doskonale oczyścić ranę. Ultradźwięki mają za zadanie usunięcie tkanek martwiczych, bakterii i grzybów oraz pobudzenie do powstania nowej zdrowej ziarniny, a następnie do naskórkowania rany. Przy kolejnych zabiegach aparat oszczędza nowo powstałą zdrową ziarninę i w dalszym ciągu koncentruje się na oczyszczaniu rany z flory bakteryjnej i grzybiczej. Działanie ultradźwięków stymuluje rozrost tkanki łącznej, a jednocześnie ogranicza do minimum powstawanie - zbędnego w tym czasie - włóknika.

Stosowanie Sonoca 180 pozwala skrócić czas leczenia, co znacznie zmniejsza koszty leczenia. Wykorzystanie urządzenia w leczeniu chorych na cukrzycę z zespołem stopy cukrzycowej i martwicą w angiopatii, może wielu pacjentów uchronić przed amputacją kończyny i umożliwić im dalsze aktywne życie zawodowe.

Filmy

Broszury

 •  
 • Obrzęk limfatyczny a COVID-19

  Czy obrzęk limfatyczny naraża na zwiększone ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy szczepienie przeciwko COVID-19 jest zalecane u pacjentów z obrzękiem limfatycznym? Jak postępować podczas pandemii, gdy mam obrzęk limfatycznym? Jak sobie radzić w tym czasie z kompresja medyczną.

  czytaj więcej
 • Obrzęk bez obrzęku – nowe poglądy na temat obrzęku lipidowego (tłuszczowego, lipoedemy)

  W 2019 roku ogłoszono nowy paradygmat związany z terapią lipoedemy. W artykule omawiany najważniejsze punkty dotyczące nowego podejścia, obalamy, za autorami, mity dotyczące lipoedemy.

  czytaj więcej
 • Kompresjoterapia w liczbach

  Kompresjoterapia czyli leczenie uciskiem to najważniejsza metoda leczenia obrzęku limfatycznego. Nieoceniona także w profilaktyce i leczeniu niewydolności żylnej. Oferujemy pomoc w doborze i zaopatrzeniu pacjentów w wyroby okrągłodzianych i płaskodzianych, w 1,2,3 i 4 klasie ucisku, na kończyny górne i dolne.

  czytaj więcej
 • Zakrzepica a kondycja psychiczna

  Jeśli po przebytej zakrzepicy zmagasz się z lękiem, depresją, złością, żalem i smutkiem to ten artykuł jest dla Ciebie. 20% pacjentów, którzy doświadczyli zakrzepicy w ciągu pięciu pierwszych lat od zachorowania będzie wymagać leczenia psychotropowego. Najczęściej sięgną po leki przeciwdepresyjne. To dwukrotnie więcej niż ich rówieśnicy bez incydentu zakrzepowego.

  czytaj więcej
Centrum Flebologii
Centrum Flebologii - Adres
ul. Witoszyńskiego 5
03-983 Warszawa