Owrzodzenia
W oczyszczaniu rany wykorzystujemy ultradźwięki, co znacznie przyśpiesza gojenie się rany.
Osłabienie tkanek z powodu złego ukrwienia stwarza doskonałe warunki dla bakterii. Jednak w leczeniu owrzodzeń podudzi unika się stosowania antybiotyków. Antybiotyki zastosowane na powierzchnię owrzodzenia często opóźniają gojenie, mogą drażnić powierzchnię owrzodzenia, mogą przyczynić się do powstania oporności bakterii, działać toksycznie na tkanki, a także wywoływać uczulenia. Oczyszczanie rany odbywa się niekiedy chirurgicznie, ale jest to bolesne, czasami poprzez stosowanie nowoczesnych opatrunków, ale jest to długotrwałe. Można wykorzystać też technikę ultradźwięków.
Aparat Sonoca 180 pozwala doskonale oczyścić ranę. Ultradźwięki mają za zadanie usunięcie tkanek martwiczych, bakterii i grzybów oraz pobudzenie do powstania nowej zdrowej ziarniny, a następnie do naskórkowania rany. Przy kolejnych zabiegach aparat oszczędza nowo powstałą zdrową ziarninę i w dalszym ciągu koncentruje się na oczyszczaniu rany z flory bakteryjnej i grzybiczej. Działanie ultradźwięków stymuluje rozrost tkanki łącznej, a jednocześnie ogranicza do minimum powstawanie - zbędnego w tym czasie - włóknika.
Stosowanie Sonoca 180 pozwala skrócić czas leczenia, co znacznie zmniejsza koszty leczenia. Wykorzystanie urządzenia w leczeniu chorych na cukrzycę z zespołem stopy cukrzycowej i martwicą w angiopatii, może wielu pacjentów uchronić przed amputacją kończyny i umożliwić im dalsze aktywne życie zawodowe.
Żylaki to nie tylko kwestia wygląd, żylaki mogą powodować problemy zdrowotne! Mogą być przyczyną poważnych komplikacji i często wymagają interwencji, nawet chirurgicznych. Dzięki ćwiczeniom możesz wpłynąć na rozwój choroby żylakowej i ją powstrzymać
8 lipca 2022 roku do konsultacji publicznych został skierowany projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia zmieniającego zasady refundowania wyrobów medycznych, w tym wyrobów płaskodzianych na obrzęki limfatyczne.
Zakrzepica u sportowców jest ogromnym zaskoczeniem. Bycie zdrowym i bycie sportowcem nie zapobiega powstawaniu zakrzepów krwi. Uprawianie sportów może zwiększyć ryzyko zakrzepicy. Dotyczy to przede wszystkim sportów walki oraz gier zespołowych.
Czy obrzęk limfatyczny naraża na zwiększone ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy szczepienie przeciwko COVID-19 jest zalecane u pacjentów z obrzękiem limfatycznym? Jak postępować podczas pandemii, gdy mam obrzęk limfatycznym? Jak sobie radzić w tym czasie z kompresja medyczną.