Kontakt Facebook YouTube Instagram E-mail Opinie google
Flebologia

Owrzodzenia

Ultradźwięki

W oczyszczaniu rany wykorzystujemy ultradźwięki, co znacznie przyśpiesza gojenie się rany.

Osłabienie tkanek z powodu złego ukrwienia stwarza doskonałe warunki dla bakterii. Jednak w leczeniu owrzodzeń podudzi unika się stosowania antybiotyków. Antybiotyki zastosowane na powierzchnię owrzodzenia często opóźniają gojenie, mogą drażnić powierzchnię owrzodzenia, mogą przyczynić się do powstania oporności bakterii, działać toksycznie na tkanki, a także wywoływać uczulenia. Oczyszczanie rany odbywa się niekiedy chirurgicznie, ale jest to bolesne, czasami poprzez stosowanie nowoczesnych opatrunków, ale jest to długotrwałe. Można wykorzystać też technikę ultradźwięków.

Aparat Sonoca 180 pozwala doskonale oczyścić ranę. Ultradźwięki mają za zadanie usunięcie tkanek martwiczych, bakterii i grzybów oraz pobudzenie do powstania nowej zdrowej ziarniny, a następnie do naskórkowania rany. Przy kolejnych zabiegach aparat oszczędza nowo powstałą zdrową ziarninę i w dalszym ciągu koncentruje się na oczyszczaniu rany z flory bakteryjnej i grzybiczej. Działanie ultradźwięków stymuluje rozrost tkanki łącznej, a jednocześnie ogranicza do minimum powstawanie - zbędnego w tym czasie - włóknika.

Stosowanie Sonoca 180 pozwala skrócić czas leczenia, co znacznie zmniejsza koszty leczenia. Wykorzystanie urządzenia w leczeniu chorych na cukrzycę z zespołem stopy cukrzycowej i martwicą w angiopatii, może wielu pacjentów uchronić przed amputacją kończyny i umożliwić im dalsze aktywne życie zawodowe.

Filmy

Broszury

  •  
Centrum Flebologii
Centrum Flebologii - Adres
ul. Witoszyńskiego 5
03-983 Warszawa