Kontakt Facebook YouTube Instagram E-mail Opinie google
Flebologia

Flebologia

Hemoroidy

Choroba hemoroidalna występuje bardzo często, lecz ze względu na umiejscowienie, uznawana jest za wstydliwą. Nadal znikoma część pacjentów cierpiących z jej powodu zgłasza się do lekarza. Choroba ta jest przyczyną uporczywych dolegliwości utrudniających normalne funkcjonowanie. Najczęstszymi objawami są zaburzenia wypróżnienia, bóle i świąd odbytu, krwawienia podczas oddawania stolca, nieprawidłowa wydzielina, która brudzi bieliznę. W poważnych stadiach hemoroidy ulegają obrzękowi, przesuwają się w dół i wystają na zewnątrz, co określa się jako wypadanie. Dodatkowo mogą powstawać skrzepliny w żyłach wokół odbytu. Prowadzi to do bardzo bolesnego obrzęku tej okolicy.

Hemoroidy (krwawnice, guzki krwawnicze) są prawidłowymi strukturami anatomicznymi. To naczynia krwionośne (tętnicze i żylne) znajdujące się w kanale odbytu. O chorobie hemoroidalnej mówimy wtedy, gdy nastąpiły zmiany tych struktur powodujące opisane dolegliwości. Na przebieg choroby składają się okresy bezobjawowe i okresy zaostrzeń objawów. Okresy zaostrzeń wywoływane są najczęściej zaburzeniami czynności jelit (biegunkami lub zaparciami), lekami stosowanymi miejscowo (czopkami, lewatywami), ciążą, siedzącym trybem życia, alkoholem i dietą bogatą w ostre przyprawy.

Filmy

Broszury

 •  
 • Kompresjoterapia w liczbach

  Kompresjoterapia czyli leczenie uciskiem to najważniejsza metoda leczenia obrzęku limfatycznego. Nieoceniona także w profilaktyce i leczeniu niewydolności żylnej. Oferujemy pomoc w doborze i zaopatrzeniu pacjentów w wyroby okrągłodzianych i płaskodzianych, w 1,2,3 i 4 klasie ucisku, na kończyny górne i dolne.

  czytaj więcej
 • Zakrzepica a kondycja psychiczna

  Jeśli po przebytej zakrzepicy zmagasz się z lękiem, depresją, złością, żalem i smutkiem to ten artykuł jest dla Ciebie. 20% pacjentów, którzy doświadczyli zakrzepicy w ciągu pięciu pierwszych lat od zachorowania będzie wymagać leczenia psychotropowego. Najczęściej sięgną po leki przeciwdepresyjne. To dwukrotnie więcej niż ich rówieśnicy bez incydentu zakrzepowego.

  czytaj więcej
 • Szczepionka przeciw COVID-19 a leki przeciwzakrzepowe

  Co powinniśmy wiedzieć o profilaktyce przeciwzakrzepowej w pandemii COVID-19? Czy pacjenci stosujący stale leki przeciwzakrzepowe są w grupie ryzyka? Czy stałe zażywanie antykoagulantów jest przeciwwskazaniem do szczepienia? Omówimy główne zagadnienia związane z zakrzepicą w pandemii COVID-19 u pacjentów, którzy w przeszłości mieli zakrzepicę żylną lub zator tętnicy płucnej.

  czytaj więcej
 • Zakrzepica a COVID-19

  Dość szybko świat dowiedział się, że pacjenci chorzy na COVID-19 są w grupie ryzyka powstania zakrzepicy. Nierzadko zdarza się, że pacjent jest na dobrej drodze do wyzdrowienia, a nagle rozpoczyna walkę o życie z powodu masywnej zakrzepicy! Omówimy główne zagadnienia związane z zakrzepicą u pacjentów chorych na COVID-19.

  czytaj więcej
Centrum Flebologii
Centrum Flebologii - Adres
ul. Witoszyńskiego 5
03-983 Warszawa