Kompresjoterapia
Gdy uprawiasz jakąś dyscyplinę sportową, ale także, gdy rekreacyjnie spacerujesz, czy organizujesz rowerowe wyprawy zainteresuj się sportowymi podkolanówkami uciskowymi.
Popularność podkolanówek sportowych wzrasta, ponieważ wiadomo, że poprawiają krążenie krwi, stabilizują mięśnie łydki, a także mogą zmniejszyć ryzyko urazu.
Mięśnie łydki podczas skurczów wywierają nacisk na żyły nóg, a tym samym wspierają ich pracę: ciśnienie zmniejsza średnicę żył, powodując zwiększony przepływ krwi. Prowadzi to do dostarczania większej ilości składników odżywczych i tlenu w kierunku mięśni, a zwiększona zawartość tlenu może zwiększyć wydolność tkanek i ich zdolności do regeneracji. Wydaje się więc, że ucisk zewnętrzny, jaki dają podkolanówki kompresyjne zwiększa ten efekt.
Nie znaleziono jednak jednoznacznych dowodów na to, że kompresja sportowa poprawia wydajność podczas uprawiania sportów.
Jednak w większości przypadków sportowcy doceniają podkolanówki uciskowe z innego powodu. Według najnowszych badań są one najskuteczniejszym sposobem na przyspieszenie procesu regeneracji. Zmniejszają obrzęki nóg i obniżają poziom stężenia mleczanu. Ból mięśni był również oceniany jako mniejszy.
Podkolanówki uciskowe są użyteczne przede wszystkim po treningu. Noszący wyroby kompresyjne są szybciej gotowi osiągać swoje maksymalne wyniki, bo wyczerpanie po poprzednim mija w krótszym czasie. Oznacza to, że czas odzyskiwania pełni sił przed następnym treningiem może być krótszy. W tym zakresie możliwy jest szybszy wzrost wydajności - ale nadal musisz być aktywny!
W ciągu pierwszych 30 minut po wysiłku fizycznym zdolność pochłaniania węglowodanów i białek jest największa. Konsumpcja posiłków i napoi w tym czasie dostarcza efektywnie energii organizmowi i pomaga w naprawie drobnych uszkodzeń mięśni, co znacząco przyspiesza regenerację organizmu. Także sen po wysiłku, czy wypoczynek jest częścią strategii regeneracji organizmu. Zimne zimne okłady, czy kąpiele zanurzeniowe w temperaturze wody 10-15 stopni, mogą przyspieszyć odnowę tkanek po wysiłku.
Korzyści z stosowania wyrobów kompresyjnych przez osoby uprawiające :
Zakrzepica u sportowców jest ogromnym zaskoczeniem. Bycie zdrowym i bycie sportowcem nie zapobiega powstawaniu zakrzepów krwi. Uprawianie sportów może zwiększyć ryzyko zakrzepicy. Dotyczy to przede wszystkim sportów walki oraz gier zespołowych.
Czy obrzęk limfatyczny naraża na zwiększone ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy szczepienie przeciwko COVID-19 jest zalecane u pacjentów z obrzękiem limfatycznym? Jak postępować podczas pandemii, gdy mam obrzęk limfatycznym? Jak sobie radzić w tym czasie z kompresja medyczną.
W 2019 roku ogłoszono nowy paradygmat związany z terapią lipoedemy. W artykule omawiany najważniejsze punkty dotyczące nowego podejścia, obalamy, za autorami, mity dotyczące lipoedemy.
Podczas Międzynarodowego Kongresu Flebologicznego dr Michał Posmykiewicz zaprezentował wyniki leczenia pacjentów za pomocą najnowszego lasera neoV 1940 z wykorzystaniem światłowodu wielopierścieniowego Infinite Ring.