Kontakt Facebook YouTube Instagram E-mail Opinie google
Flebologia

Klinika

Laseroterapia endowaskularna (EVLT) w leczeniu niewydolności żylnej

Najbardziej popularną i o najlepiej przebadaną endowaskularną metodą leczenie niewydolności żylnej jest ablacja laserowa (EVLA). Mimo, że metoda w dużym zakresie wypiera tradycyjne operacje, w Polsce nadal nie jest refundowana. Oferowana jest tylko w klinkach i gabinetach prywatnych, a system kształcenia lekarzy w ramach specjalizacji nie obejmuje szkolenia w tym zakresie. Szkolenia oferowane są odpłatnie, najczęściej przez dystrybutorów sprzętu, często w palcówkach konkurujących ze sobą na rynku.

Moduły takich szkoleń zawierają wykłady dotyczące wskazań i przeciwskazań do zabiegu, omówienie efektów zabiegu i najczęstszych działań niepożądanych. Na zakończenie lekarz współuczestniczy w pokazie multimedialnym lub na żywo najczęściej jednego zabiegu. Czy to wystarczy?

Przeprowadzanie zabiegów endowaskularnych jest złożonym zadaniem, wymagającym połączenia wiedzy i różnorodnych umiejętności. Równie ważna jak wiedza jest dobra interakcja pomiędzy różnymi osobami zaangażowanymi w procedurę w celu osiągnięcia jak najlepszych rezultatów w leczeniu pacjenta. Wiele elementów nie odzwierciedli wykład czy pokaz wybranego zabiegu.

Dlatego oferujemy nowy typ szkolenia organizowanego w Centrum Flebologii, ośrodku, w którym po raz pierwszy w Polsce w październiku 2015 roku wprowadzono laser neoV1470 do leczenia endowaskularnego niewydolności żylnej, a później w listopadzie 2019 po raz pierwszy laser neoV1940. Liczba przeprowadzonych zabiegów w Centrum Flebologii plasuje placówkę w czołówce tego typu ośrodków na świecie.

Szkolenia odbywają się indywidulanie i są w 100% praktyczne. Lekarz uczestniczy w realnych zabiegach i ma możliwości obserwowania całego zabiegu oraz współpracy zespołu operatorskiego. Może zadawać pytania, koncentrować się na ważnych dla niego szczegółach i mieć możliwość dyskusji nad tematami będącymi przedmiotem jego zainteresowania. W czasie kursu uczestnicy zapoznają się z kryteriami kwalifikacji do zabiegu, obserwują aplikację znieczulenia tumescencyjnego, czy wykonywanie zabiegów skleroterapii śródzabiegowej.

Szkolenia kroimy na miarę potrzeb lekarza i może to być w skrajnej sytuacji – pokaz tylko 1 zabiegu, ale rekomendujemy moduł uczestniczenia w 5 zabiegach.

Dla lekarzy, którzy pragną zapoznać się dokładniej z kwalifikacją do zabiegów endowaskularnych oferujemy szkolenia w zakresie diagnostyki dopplerowskiej układu żylnego kończyn dolnych, także indywidulane i także w 100% praktyczne.

Lekarze, którzy decydują się na zakup lasera, mogą liczyć na pomoc w finansowaniu tego szkolenia. Dystrybutor dba tym samym o jednakowe, wysokie standardy wykonywania zabiegów tym sprzętem.

Zapisy na szkolenia odbywają się poprzez kontakt z dystrybutorem na Polskę neoV:

https://www.consultronix.pl/szkolenie/laseroterapia-endowaskularna-evlt-w-leczeniu-niewydolnosci-zylnej

 •  
 • Zakrzepica a kondycja psychiczna

  Jeśli po przebytej zakrzepicy zmagasz się z lękiem, depresją, złością, żalem i smutkiem to ten artykuł jest dla Ciebie. 20% pacjentów, którzy doświadczyli zakrzepicy w ciągu pięciu pierwszych lat od zachorowania będzie wymagać leczenia psychotropowego. Najczęściej sięgną po leki przeciwdepresyjne. To dwukrotnie więcej niż ich rówieśnicy bez incydentu zakrzepowego.

  czytaj więcej
 • Szczepionka przeciw COVID-19 a leki przeciwzakrzepowe

  Co powinniśmy wiedzieć o profilaktyce przeciwzakrzepowej w pandemii COVID-19? Czy pacjenci stosujący stale leki przeciwzakrzepowe są w grupie ryzyka? Czy stałe zażywanie antykoagulantów jest przeciwwskazaniem do szczepienia? Omówimy główne zagadnienia związane z zakrzepicą w pandemii COVID-19 u pacjentów, którzy w przeszłości mieli zakrzepicę żylną lub zator tętnicy płucnej.

  czytaj więcej
 • Zakrzepica a COVID-19

  Dość szybko świat dowiedział się, że pacjenci chorzy na COVID-19 są w grupie ryzyka powstania zakrzepicy. Nierzadko zdarza się, że pacjent jest na dobrej drodze do wyzdrowienia, a nagle rozpoczyna walkę o życie z powodu masywnej zakrzepicy! Omówimy główne zagadnienia związane z zakrzepicą u pacjentów chorych na COVID-19.

  czytaj więcej
 • NeoV1940 - pierwszy laser w Polsce w Centrum Flebologii

  Od listopada 2019 roku jako pierwsi w Polsce mamy najnowszy laser neoV1940 do leczenia niewydolności żylnej. Ma wiele cech, które definitywnie odróżniają go od innych dostępnych na rynku urządzeń. Główną zaletą jest osiągnięcie najwyższego poziomu bezpieczeństwa pacjenta przy najwyższej skuteczności. 

  czytaj więcej
Centrum Flebologii
Centrum Flebologii - Adres
ul. Witoszyńskiego 5
03-983 Warszawa