Kontakt Facebook YouTube Instagram E-mail Opinie google
Flebologia

Klinika

Laseroterapia endowaskularna (EVLT) w leczeniu niewydolności żylnej

Najbardziej popularną i o najlepiej przebadaną endowaskularną metodą leczenie niewydolności żylnej jest ablacja laserowa (EVLA). Mimo, że metoda w dużym zakresie wypiera tradycyjne operacje, w Polsce nadal nie jest refundowana. Oferowana jest tylko w klinkach i gabinetach prywatnych, a system kształcenia lekarzy w ramach specjalizacji nie obejmuje szkolenia w tym zakresie. Szkolenia oferowane są odpłatnie, najczęściej przez dystrybutorów sprzętu, często w palcówkach konkurujących ze sobą na rynku.

Moduły takich szkoleń zawierają wykłady dotyczące wskazań i przeciwskazań do zabiegu, omówienie efektów zabiegu i najczęstszych działań niepożądanych. Na zakończenie lekarz współuczestniczy w pokazie multimedialnym lub na żywo najczęściej jednego zabiegu. Czy to wystarczy?

Przeprowadzanie zabiegów endowaskularnych jest złożonym zadaniem, wymagającym połączenia wiedzy i różnorodnych umiejętności. Równie ważna jak wiedza jest dobra interakcja pomiędzy różnymi osobami zaangażowanymi w procedurę w celu osiągnięcia jak najlepszych rezultatów w leczeniu pacjenta. Wiele elementów nie odzwierciedli wykład czy pokaz wybranego zabiegu.

Dlatego oferujemy nowy typ szkolenia organizowanego w Centrum Flebologii, ośrodku, w którym po raz pierwszy w Polsce w październiku 2015 roku wprowadzono laser neoV1470 do leczenia endowaskularnego niewydolności żylnej, a później w listopadzie 2019 po raz pierwszy laser neoV1940. Liczba przeprowadzonych zabiegów w Centrum Flebologii plasuje placówkę w czołówce tego typu ośrodków na świecie.

Szkolenia odbywają się indywidulanie i są w 100% praktyczne. Lekarz uczestniczy w realnych zabiegach i ma możliwości obserwowania całego zabiegu oraz współpracy zespołu operatorskiego. Może zadawać pytania, koncentrować się na ważnych dla niego szczegółach i mieć możliwość dyskusji nad tematami będącymi przedmiotem jego zainteresowania. W czasie kursu uczestnicy zapoznają się z kryteriami kwalifikacji do zabiegu, obserwują aplikację znieczulenia tumescencyjnego, czy wykonywanie zabiegów skleroterapii śródzabiegowej.

Szkolenia kroimy na miarę potrzeb lekarza i może to być w skrajnej sytuacji – pokaz tylko 1 zabiegu, ale rekomendujemy moduł uczestniczenia w 5 zabiegach.

Dla lekarzy, którzy pragną zapoznać się dokładniej z kwalifikacją do zabiegów endowaskularnych oferujemy szkolenia w zakresie diagnostyki dopplerowskiej układu żylnego kończyn dolnych, także indywidulane i także w 100% praktyczne.

Lekarze, którzy decydują się na zakup lasera, mogą liczyć na pomoc w finansowaniu tego szkolenia. Dystrybutor dba tym samym o jednakowe, wysokie standardy wykonywania zabiegów tym sprzętem.

Zapisy na szkolenia odbywają się poprzez kontakt z dystrybutorem na Polskę neoV:

https://www.consultronix.pl/szkolenie/laseroterapia-endowaskularna-evlt-w-leczeniu-niewydolnosci-zylnej

 •  
 • Kompresjoterapia w liczbach

  Kompresjoterapia czyli leczenie uciskiem to najważniejsza metoda leczenia obrzęku limfatycznego. Nieoceniona także w profilaktyce i leczeniu niewydolności żylnej. Oferujemy pomoc w doborze i zaopatrzeniu pacjentów w wyroby okrągłodzianych i płaskodzianych, w 1,2,3 i 4 klasie ucisku, na kończyny górne i dolne.

  czytaj więcej
 • Zakrzepica a kondycja psychiczna

  Jeśli po przebytej zakrzepicy zmagasz się z lękiem, depresją, złością, żalem i smutkiem to ten artykuł jest dla Ciebie. 20% pacjentów, którzy doświadczyli zakrzepicy w ciągu pięciu pierwszych lat od zachorowania będzie wymagać leczenia psychotropowego. Najczęściej sięgną po leki przeciwdepresyjne. To dwukrotnie więcej niż ich rówieśnicy bez incydentu zakrzepowego.

  czytaj więcej
 • Szczepionka przeciw COVID-19 a leki przeciwzakrzepowe

  Co powinniśmy wiedzieć o profilaktyce przeciwzakrzepowej w pandemii COVID-19? Czy pacjenci stosujący stale leki przeciwzakrzepowe są w grupie ryzyka? Czy stałe zażywanie antykoagulantów jest przeciwwskazaniem do szczepienia? Omówimy główne zagadnienia związane z zakrzepicą w pandemii COVID-19 u pacjentów, którzy w przeszłości mieli zakrzepicę żylną lub zator tętnicy płucnej.

  czytaj więcej
 • Zakrzepica a COVID-19

  Dość szybko świat dowiedział się, że pacjenci chorzy na COVID-19 są w grupie ryzyka powstania zakrzepicy. Nierzadko zdarza się, że pacjent jest na dobrej drodze do wyzdrowienia, a nagle rozpoczyna walkę o życie z powodu masywnej zakrzepicy! Omówimy główne zagadnienia związane z zakrzepicą u pacjentów chorych na COVID-19.

  czytaj więcej
Centrum Flebologii
Centrum Flebologii - Adres
ul. Witoszyńskiego 5
03-983 Warszawa