Klinika
Najbardziej popularną i o najlepiej przebadaną endowaskularną metodą leczenie niewydolności żylnej jest ablacja laserowa (EVLA, EVLT)). Mimo, że metoda w dużym zakresie wypiera tradycyjne operacje, w Polsce nadal nie jest refundowana. Oferowana jest tylko w klinkach i gabinetach prywatnych, a system kształcenia lekarzy w ramach specjalizacji nie obejmuje szkolenia w tym zakresie. Szkolenia oferowane są odpłatnie, najczęściej przez dystrybutorów sprzętu, często w palcówkach konkurujących ze sobą na rynku.
Moduły takich szkoleń zawierają wykłady dotyczące wskazań i przeciwskazań do zabiegu, omówienie efektów zabiegu i najczęstszych działań niepożądanych. Na zakończenie lekarz współuczestniczy w pokazie multimedialnym lub na żywo najczęściej jednego zabiegu. Czy to wystarczy?
Przeprowadzanie zabiegów endowaskularnych jest złożonym zadaniem, wymagającym połączenia wiedzy i różnorodnych umiejętności. Równie ważna jak wiedza jest dobra interakcja pomiędzy różnymi osobami zaangażowanymi w procedurę w celu osiągnięcia jak najlepszych rezultatów w leczeniu pacjenta. Wiele elementów nie odzwierciedli wykład czy pokaz wybranego zabiegu.
Dlatego oferujemy nowy typ szkolenia organizowanego w Centrum Flebologii, ośrodku, w którym po raz pierwszy w Polsce w październiku 2015 roku wprowadzono laser neoV1470 do leczenia endowaskularnego niewydolności żylnej, a później w listopadzie 2019 po raz pierwszy laser neoV1940. Liczba przeprowadzonych zabiegów w Centrum Flebologii plasuje placówkę w czołówce tego typu ośrodków na świecie.
Szkolenia odbywają się indywidulanie i są w 100% praktyczne. Lekarz uczestniczy w realnych zabiegach i ma możliwości obserwowania całego zabiegu oraz współpracy zespołu operatorskiego. Może zadawać pytania, koncentrować się na ważnych dla niego szczegółach i mieć możliwość dyskusji nad tematami będącymi przedmiotem jego zainteresowania. W czasie kursu uczestnicy zapoznają się z kryteriami kwalifikacji do zabiegu, obserwują aplikację znieczulenia tumescencyjnego, czy wykonywanie zabiegów skleroterapii śródzabiegowej.
Szkolenia kroimy na miarę potrzeb lekarza i może to być w skrajnej sytuacji – pokaz tylko 1 zabiegu, ale rekomendujemy moduł uczestniczenia w 5 zabiegach.
Dla lekarzy, którzy pragną zapoznać się dokładniej z kwalifikacją do zabiegów endowaskularnych oferujemy szkolenia w zakresie diagnostyki dopplerowskiej układu żylnego kończyn dolnych, także indywidulane i także w 100% praktyczne.
Lekarze, którzy decydują się na zakup lasera, mogą liczyć na pomoc w finansowaniu tego szkolenia. Dystrybutor dba tym samym o jednakowe, wysokie standardy wykonywania zabiegów tym sprzętem.
Zapisy na szkolenia odbywają się poprzez kontakt z dystrybutorem na Polskę neoV:
Zakrzepica u sportowców jest ogromnym zaskoczeniem. Bycie zdrowym i bycie sportowcem nie zapobiega powstawaniu zakrzepów krwi. Uprawianie sportów może zwiększyć ryzyko zakrzepicy. Dotyczy to przede wszystkim sportów walki oraz gier zespołowych.
Czy obrzęk limfatyczny naraża na zwiększone ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy szczepienie przeciwko COVID-19 jest zalecane u pacjentów z obrzękiem limfatycznym? Jak postępować podczas pandemii, gdy mam obrzęk limfatycznym? Jak sobie radzić w tym czasie z kompresja medyczną.
W 2019 roku ogłoszono nowy paradygmat związany z terapią lipoedemy. W artykule omawiany najważniejsze punkty dotyczące nowego podejścia, obalamy, za autorami, mity dotyczące lipoedemy.
Podczas Międzynarodowego Kongresu Flebologicznego dr Michał Posmykiewicz zaprezentował wyniki leczenia pacjentów za pomocą najnowszego lasera neoV 1940 z wykorzystaniem światłowodu wielopierścieniowego Infinite Ring.