Flebologia

Flebologia

Poszerzone żyły

Na rękach, dłoniach, twarzy czy klatce piersiowej także potrafią pojawić się poszerzone naczynia żylne czy pajączki. Nie panuje tu nadciśnienie żylne - tak jak w przypadku nóg, gdzie żyły muszą pokonać siłę grawitacji. Zazwyczaj więc warstwa tkanki tłuszczowej i grubość skóry powodują, że sieć naczyń żylnych jest w dużej mierze niewidoczna.
Czynniki genetyczne, utrata tkanki tłuszczowej wokół żył, doustne środki antykoncepcyjne, hormonalna terapia, ekspozycja na słońce, trądzik różowaty i starzenia się skóry powodują, że żyły te stają się poskręcane, widoczne i stanowią źródło niezadowolenia pacjentów. W skrajnych przypadkach niektóre osoby potrafią ukrywać np. dłonie w rękawiczkach nawet w upalne dni.

Na szczęście oferujemy innowacyjne procedury zmierzające do eliminacji tych zmian naczyniowych. Podobnie jak techniki odmładzania, czy likwidacji zmarszczek pozwalają kobietom na poprawę wyglądu. Niebieskie czy zielonkawe żyły to żyły siateczkowate grubości 2-3 mm, cienkie czerwone to pajączki bardzo często znajdujące się na policzkach, czy nosie. Żyły siateczkowate na dłoniach czy klatce piersiowej likwidujemy poprzez zastosowanie metod skleroterapii, natomiast pajączki poprzez użycie lasera Vbeam Candela.

Najczęściej zabiegi skleroterapii stosujemy dla likwidacji żył na dloniach. Ścieńczenie skóry i zanik tkanki podskórnej skutkuje uwidocznieniem rysunku naczyń krwionośnych i ścięgien na grzbiecie ręki. Efekt jest szczególnie wyraźny u kobiet po 50 r.ż.

Zaburzenia pigmentacji skóry, zmarszczki oraz utrata tkanki podskórnej powodują, że skóra rąk wygląda starzej. Dodatkowo z wiekiem pojawiają się wystające, poszerzone i poskręcane żyły na powierzchni grzbietowej dłoni. Skleroterapia pomaga zminimalizować efekty starzenia się skóry i poprawić wygląd dłoni. Celem leczenia jest uzyskanie zmniejszenia ilości poszerzonych naczyń na stronie grzbietowej dłoni.

Skleroterapia żył na rękach wykonywana jest w dwóch sesjach. W czasie pierwszej leczona jest jedna połowa grzbietowej części dłoni, po dwóch do czterech tygodniach kontynuowana jest obliteracja reszty. Z reguły wymagane są 2-4 sesji.
Po leczeniu wymagane jest zastosowanie ucisku na około 24 godziny. Mogą być to bandaże elastyczne lub specjalne elastyczne rękawiczki. Ma to na celu zapobieganie wystąpieniu ewentualnych efektów ubocznych. Ucisk należy zdjąć wcześniej jeżeli dochodzi do zmiany zabarwienia skóry na palcach ( sinienie, blednięcie ) lub pojawią się trudności w poruszaniu palcami.

Filmy

Broszury

 •  
 • BERLANGE PRESILUS – modelka i ambasadorka wyrobów kompresyjnych JOBST

  Przepiękne stylizacje kanadyjskiej modelki BERLANGE PRESILUS, która cierpi z powodu zespołu Klippela Trenaunaya. Jej jedna noga pokryta jest zamianami naczyniowymi i rozległymi żylakami. Wyroby kompresyjne łagodzą Jej ból, ale i dodają wyjątkowego piękna.

  czytaj więcej
 • Obrzęki nóg – czy powinny niepokoić? – część II

  W poprzedniej części artykułu wymieniliśmy najczęstsze przyczyny obrzęków nóg wynikające z zaburzeń układu naczyń żylnych oraz limfatycznych. Teraz czas na pozostałe przyczyny obrzęku nóg: ciąża, choroby nerek, wątroby, niewydolność serca, niedoczynność tarczycy, urazy, działania leków

  czytaj więcej
 • Obrzęki nóg – czy powinny niepokoić? – część I

  Lato, upały – wiele osób zauważa na swoich stopach i podudziach obrzęki: nogi „wylewają się” z butów, skarpetki pozostawiają odciśnięte ślady. Jeśli obrzęki pojawiają się tylko sporadycznie i mijają po dłuższym wypoczynku – nie ma problemu. Niepokój powinny jednak wzbudzić silne, a także często nawracające obrzęki. Mogą wskazywać na poważną chorobę.

  czytaj więcej
 • Pończochy do porodu? Tak!

  Coraz częściej można usłyszeć od kobiet ciężarnych, że lekarz polecił noszenie wyrobów kompresyjnych przez okres całej ciąży. To ma sens! Kompresjoetrapia, bo tak nazywa się sposób leczenia i zapobiegania schorzeniom żylnym, u kobiet w ciąży, w czasie porodu i połogu odgrywa ogromna rolę

  czytaj więcej
Centrum Flebologii
Centrum Flebologii - Adres
ul. Witoszyńskiego 5
03-983 Warszawa