Flebologia

Flebologia

Diagnostyka i leczenie

Pierwsza wizyta w Centrum Flebologii to wizyta diagnostyczna. Na tej wizycie wykonywane jest badanie USG-Doppler kolor układu żylnego i ustalany plan postępowania. Pacjent spotyka się lekarzem specjalizującym się w diagnostyce i leczeniu nieoperacyjnym. Wiemy, że takie są oczekiwania naszych pacjentów.

Jeśli tylko wyniki badania USG na to pozwolą, zaproponujemy leczenie nieoperacyjne, najczęściej skleroterapię kompresyjną. Około 80% naszych pacjentów leczy u nas niewydolność żylną właśnie tą metodą, w różnych wariantach, zależnie od zaawansowania zmian. Skleroterapia kompresyjna to leczenie żylaków, poszerzonych żył i pajaczków. Zabiegi wykonywane są ambulatoryjnie, najczęściej nie wymagają znieczulenia, ani zwolnień lekarskich.

Jeśli niewydolność jest zaawansowana, zaproponujemy metody endowaskularne, czyli wewnątrzżylne. Leczenie żylaków w tym wypadku odbywa się za pomoca specjalnego cewnika lub lasera wprowadzanego do wnętrza żyły.

I wreszcie, gdy zmiany są bardzo znaczne, polecimy metody chirurgiczne. Tutaj także mamy zaskakujące propozycje. Nawet bardzo zaawansowane zmiany zawsze operowane są w znieczuleniu miejscowym, czyli takim jak np. u stomatologa. Nie wymaga to pozostawania w klinice, a zwolnienia najczęściej wynoszą 5 dni.

W przypadku bardzo małych zmian o charakterze kosmetycznym, dobrym rozwiązaniem mogą okazać się zabiegi laserem barwnikowym Vbeam.

Podczas wizyty diagnostycznej u pacjentów cierpiących z powodu owrzodzeń podudzi od razu po badaniu rana jest oczyszczana i zakładane są specjalistyczne opatrunki i bandażowanie kompresyjne.

W przypadku ujawnienia po badaniu USG zakrzepicy czy zapalenia żył powierzchniowych wdrożone zostanie od razu leczenie.

Dla wszystkich pacjentów, którzy mają objawy niewydolności żylnej zaproponujemy odpowiednie metody kompresjoterapii za pomocą bandaży, wyrobów pończoszniczych, czy specjalnych systemów. Na miejscu można dokonać zakupu tych produktów.

 •  
 • BERLANGE PRESILUS – modelka i ambasadorka wyrobów kompresyjnych JOBST

  Przepiękne stylizacje kanadyjskiej modelki BERLANGE PRESILUS, która cierpi z powodu zespołu Klippela Trenaunaya. Jej jedna noga pokryta jest zamianami naczyniowymi i rozległymi żylakami. Wyroby kompresyjne łagodzą Jej ból, ale i dodają wyjątkowego piękna.

  czytaj więcej
 • Obrzęki nóg – czy powinny niepokoić? – część II

  W poprzedniej części artykułu wymieniliśmy najczęstsze przyczyny obrzęków nóg wynikające z zaburzeń układu naczyń żylnych oraz limfatycznych. Teraz czas na pozostałe przyczyny obrzęku nóg: ciąża, choroby nerek, wątroby, niewydolność serca, niedoczynność tarczycy, urazy, działania leków

  czytaj więcej
 • Obrzęki nóg – czy powinny niepokoić? – część I

  Lato, upały – wiele osób zauważa na swoich stopach i podudziach obrzęki: nogi „wylewają się” z butów, skarpetki pozostawiają odciśnięte ślady. Jeśli obrzęki pojawiają się tylko sporadycznie i mijają po dłuższym wypoczynku – nie ma problemu. Niepokój powinny jednak wzbudzić silne, a także często nawracające obrzęki. Mogą wskazywać na poważną chorobę.

  czytaj więcej
 • Pończochy do porodu? Tak!

  Coraz częściej można usłyszeć od kobiet ciężarnych, że lekarz polecił noszenie wyrobów kompresyjnych przez okres całej ciąży. To ma sens! Kompresjoetrapia, bo tak nazywa się sposób leczenia i zapobiegania schorzeniom żylnym, u kobiet w ciąży, w czasie porodu i połogu odgrywa ogromna rolę

  czytaj więcej
Centrum Flebologii
Centrum Flebologii - Adres
ul. Witoszyńskiego 5
03-983 Warszawa