Kontakt Facebook YouTube Instagram E-mail Opinie google
Flebologia

Flebologia

Diagnostyka i leczenie

Pierwsza wizyta w Centrum Flebologii to wizyta diagnostyczna. Na tej wizycie wykonywane jest badanie USG-Doppler kolor układu żylnego i ustalany plan postępowania. Pacjent spotyka się lekarzem specjalizującym się w diagnostyce i leczeniu nieoperacyjnym. Wiemy, że takie są oczekiwania naszych pacjentów.

Jeśli tylko wyniki badania USG na to pozwolą, zaproponujemy leczenie nieoperacyjne, najczęściej skleroterapię kompresyjną. Około 80% naszych pacjentów leczy u nas niewydolność żylną właśnie tą metodą, w różnych wariantach, zależnie od zaawansowania zmian. Skleroterapia kompresyjna to leczenie żylaków, poszerzonych żył i pajaczków. Zabiegi wykonywane są ambulatoryjnie, najczęściej nie wymagają znieczulenia, ani zwolnień lekarskich.

Jeśli niewydolność jest zaawansowana, zaproponujemy metody endowaskularne, czyli wewnątrzżylne. Leczenie żylaków w tym wypadku odbywa się za pomoca specjalnego cewnika lub lasera wprowadzanego do wnętrza żyły.

I wreszcie, gdy zmiany są bardzo znaczne, polecimy metody chirurgiczne. Tutaj także mamy zaskakujące propozycje. Nawet bardzo zaawansowane zmiany zawsze operowane są w znieczuleniu miejscowym, czyli takim jak np. u stomatologa. Nie wymaga to pozostawania w klinice, a zwolnienia najczęściej wynoszą 5 dni.

W przypadku bardzo małych zmian o charakterze kosmetycznym, dobrym rozwiązaniem mogą okazać się zabiegi laserem barwnikowym Vbeam Perfecta.

Podczas wizyty diagnostycznej u pacjentów cierpiących z powodu owrzodzeń podudzi od razu po badaniu rana jest oczyszczana i zakładane są specjalistyczne opatrunki i bandażowanie kompresyjne.

W przypadku ujawnienia po badaniu USG zakrzepicy czy zapalenia żył powierzchniowych wdrożone zostanie od razu leczenie.

Dla wszystkich pacjentów, którzy mają objawy niewydolności żylnej zaproponujemy odpowiednie metody kompresjoterapii za pomocą bandaży, wyrobów pończoszniczych, czy specjalnych systemów. Na miejscu można dokonać zakupu tych produktów.

 •  
 • Kompresjoterapia w liczbach

  Kompresjoterapia czyli leczenie uciskiem to najważniejsza metoda leczenia obrzęku limfatycznego. Nieoceniona także w profilaktyce i leczeniu niewydolności żylnej. Oferujemy pomoc w doborze i zaopatrzeniu pacjentów w wyroby okrągłodzianych i płaskodzianych, w 1,2,3 i 4 klasie ucisku, na kończyny górne i dolne.

  czytaj więcej
 • Zakrzepica a kondycja psychiczna

  Jeśli po przebytej zakrzepicy zmagasz się z lękiem, depresją, złością, żalem i smutkiem to ten artykuł jest dla Ciebie. 20% pacjentów, którzy doświadczyli zakrzepicy w ciągu pięciu pierwszych lat od zachorowania będzie wymagać leczenia psychotropowego. Najczęściej sięgną po leki przeciwdepresyjne. To dwukrotnie więcej niż ich rówieśnicy bez incydentu zakrzepowego.

  czytaj więcej
 • Szczepionka przeciw COVID-19 a leki przeciwzakrzepowe

  Co powinniśmy wiedzieć o profilaktyce przeciwzakrzepowej w pandemii COVID-19? Czy pacjenci stosujący stale leki przeciwzakrzepowe są w grupie ryzyka? Czy stałe zażywanie antykoagulantów jest przeciwwskazaniem do szczepienia? Omówimy główne zagadnienia związane z zakrzepicą w pandemii COVID-19 u pacjentów, którzy w przeszłości mieli zakrzepicę żylną lub zator tętnicy płucnej.

  czytaj więcej
 • Zakrzepica a COVID-19

  Dość szybko świat dowiedział się, że pacjenci chorzy na COVID-19 są w grupie ryzyka powstania zakrzepicy. Nierzadko zdarza się, że pacjent jest na dobrej drodze do wyzdrowienia, a nagle rozpoczyna walkę o życie z powodu masywnej zakrzepicy! Omówimy główne zagadnienia związane z zakrzepicą u pacjentów chorych na COVID-19.

  czytaj więcej
Centrum Flebologii
Centrum Flebologii - Adres
ul. Witoszyńskiego 5
03-983 Warszawa