Kontakt Facebook YouTube Instagram E-mail Opinie google
Flebologia

Flebologia

Diagnostyka i leczenie żylaków

Pierwsza wizyta w Centrum Flebologii to wizyta diagnostyczna. Na tej wizycie wykonywane jest badanie USG-Doppler kolor układu żylnego i ustalany plan postępowania. Pacjent spotyka się lekarzem specjalizującym się w diagnostyce i leczeniu nieoperacyjnym. Wiemy, że takie są oczekiwania naszych pacjentów.

Jeśli tylko wyniki badania USG na to pozwolą, zaproponujemy leczenie nieoperacyjne, najczęściej skleroterapię kompresyjną. Około 80% naszych pacjentów leczy u nas niewydolność żylną właśnie tą metodą, w różnych wariantach, zależnie od zaawansowania zmian. Skleroterapia kompresyjna to leczenie żylaków, poszerzonych żył i pajaczków. Zabiegi wykonywane są ambulatoryjnie, najczęściej nie wymagają znieczulenia, ani zwolnień lekarskich.

Jeśli niewydolność jest zaawansowana, zaproponujemy metody endowaskularne, czyli wewnątrzżylne. Leczenie żylaków w tym wypadku odbywa się za pomoca specjalnego cewnika lub lasera wprowadzanego do wnętrza żyły.

I wreszcie, gdy zmiany są bardzo znaczne, polecimy metody chirurgiczne. Tutaj także mamy zaskakujące propozycje. Nawet bardzo zaawansowane zmiany zawsze operowane są w znieczuleniu miejscowym, czyli takim jak np. u stomatologa. Nie wymaga to pozostawania w klinice, a zwolnienia najczęściej wynoszą 5 dni.

W przypadku bardzo małych zmian o charakterze kosmetycznym, dobrym rozwiązaniem mogą okazać się zabiegi laserem barwnikowym Vbeam Perfecta.

Podczas wizyty diagnostycznej u pacjentów cierpiących z powodu owrzodzeń podudzi od razu po badaniu rana jest oczyszczana i zakładane są specjalistyczne opatrunki i bandażowanie kompresyjne.

W przypadku ujawnienia po badaniu USG zakrzepicy czy zapalenia żył powierzchniowych wdrożone zostanie od razu leczenie.

Dla wszystkich pacjentów, którzy mają objawy niewydolności żylnej zaproponujemy odpowiednie metody kompresjoterapii za pomocą bandaży, wyrobów pończoszniczych, czy specjalnych systemów. Na miejscu można dokonać zakupu tych produktów.

  •  
Centrum Flebologii
Centrum Flebologii - Adres
ul. Witoszyńskiego 5
03-983 Warszawa