Kontakt Facebook YouTube Instagram E-mail Opinie google
Flebologia

Limfologia

Samoleczenie

Obecne obserwacje sugerują, że obrzęk może nie być jedyny objawem związanym z obrzękiem.
Brzmi dziwnie?

Każda choroba trwająca długo ma wpływ na pacjenta. Obrzęki przewlekłe najczęściej nie ustępują, a leczenie ich to przede wszystkim wdrażanie systematycznych i codziennych działań spowalniających lub wręcz uniemożliwiających narastanie obrzęku i ograniczających pojawienie się działań niepożądanych.

Codziennie od rana … to czasochłonne i uciążliwe. Wokoło docierają informację o niesamowitym postępie medycyny, a w leczeniu obrzęku nadal najważniejsze znaczenie ma kompresjoterapia, czyli leczenie bandażami i odzieżą kompresyjną.  To potrafi zniechęcić, szczególnie gdy, gdy efekty są mniejsze niż oczekiwania.

Pojawia się zmęczenie, cierpienie psychiczne, nieakceptacja swojego ciała, zmniejszenie aktywności, czy wyłączania się z życia społecznego i zawodowego.

To wymaga działania. Czasami poszukania grupy wsparcia, czy pomocy psychologicznej.

Intensywna pomoc specjalistycznych klinik trwa najczęściej krótko, ale potem sukces to efekt codziennych działań pacjenta i jego najbliższych. Ważne jest uwrażliwienie najbliższych na konieczne dla poprawy stanu zdrowia postępowanie. I ważna jest codzienna obserwacja obrzęku i intensyfikowanie działań, jeśli tylko obrzęk zacznie się zmieniać.  

Warto przypomnieć, że najczęściej zapominamy o rzeczach najbardziej oczywistych: o ochronie skóry, o wymienianiu odzieży na nową w określonym czasie, gdy już traci swoje właściwości kompresyjne, czy o codziennej mobilizacji mięśni. A może warto przypomnieć sobie dokładnie jak należy wykonywać bandażowanie wielowarstwowe i umówić się do nas na naukę?

Musisz zmienić całe swoje codzienne życie i zawsze pamiętać o stosowanej terapii. Terapia staje się Twoim życiem!

Pamiętaj: nie tylko jesteś w stanie utrzymać efekty terapii, ale także poprawić wyniki. Terapia przeciwobrzękowa nie ma wielkich ograniczeń i może być wykonywana przez pacjenta w domu.

Filmy

Broszury

 •  
 • Zakrzepica a kondycja psychiczna

  Jeśli po przebytej zakrzepicy zmagasz się z lękiem, depresją, złością, żalem i smutkiem to ten artykuł jest dla Ciebie. 20% pacjentów, którzy doświadczyli zakrzepicy w ciągu pięciu pierwszych lat od zachorowania będzie wymagać leczenia psychotropowego. Najczęściej sięgną po leki przeciwdepresyjne. To dwukrotnie więcej niż ich rówieśnicy bez incydentu zakrzepowego.

  czytaj więcej
 • Szczepionka przeciw COVID-19 a leki przeciwzakrzepowe

  Co powinniśmy wiedzieć o profilaktyce przeciwzakrzepowej w pandemii COVID-19? Czy pacjenci stosujący stale leki przeciwzakrzepowe są w grupie ryzyka? Czy stałe zażywanie antykoagulantów jest przeciwwskazaniem do szczepienia? Omówimy główne zagadnienia związane z zakrzepicą w pandemii COVID-19 u pacjentów, którzy w przeszłości mieli zakrzepicę żylną lub zator tętnicy płucnej.

  czytaj więcej
 • Zakrzepica a COVID-19

  Dość szybko świat dowiedział się, że pacjenci chorzy na COVID-19 są w grupie ryzyka powstania zakrzepicy. Nierzadko zdarza się, że pacjent jest na dobrej drodze do wyzdrowienia, a nagle rozpoczyna walkę o życie z powodu masywnej zakrzepicy! Omówimy główne zagadnienia związane z zakrzepicą u pacjentów chorych na COVID-19.

  czytaj więcej
 • NeoV1940 - pierwszy laser w Polsce w Centrum Flebologii

  Od listopada 2019 roku jako pierwsi w Polsce mamy najnowszy laser neoV1940 do leczenia niewydolności żylnej. Ma wiele cech, które definitywnie odróżniają go od innych dostępnych na rynku urządzeń. Główną zaletą jest osiągnięcie najwyższego poziomu bezpieczeństwa pacjenta przy najwyższej skuteczności. 

  czytaj więcej
Centrum Flebologii
Centrum Flebologii - Adres
ul. Witoszyńskiego 5
03-983 Warszawa