Kontakt Facebook YouTube Instagram E-mail Opinie google
Flebologia

Kompresjoterapia

Szkolenia

Nasze szkolenia to źródło informacji dla lekarzy, fizjoterapeutów, pielęgniarek, ale także pacjentów szukających wiedzy na temat leczenia uciskiem chorób żył i obrzęków limfatycznych.

Kompresjoterapia to metoda leczenia.

 • Wymaga znajomości wskazań i przeciwskazań do jej stosowania, by działanie terapeutyczne było skuteczne i nie dawało powikłań.
 • Wymaga znajomości wielu produktów i możliwości technologicznych, by zaproponować optymalne rozwiązania związane z bandażowanie wielowarstwowym.
 • Wymaga znajomości dokonywania pomiarów, by wyprodukowana odzież płaskodziana była skuteczna i wygodna dla pacjenta.

Właściwe zastosowanie kompresjoterapii pozwala znacznie zmniejszyć skutki chorób żył i jest najważniejszą metoda leczenia obrzęków.

Oferujemy :

 • 1- dniowe szkolenia dla personelu medycznego w zakresie pomiaru i doboru odzieży kompresyjnej.
 • godzinne szkolenie pacjentów lub ich opiekunów w zakresie bandażowania wielowarstwowego. 

Od 2004 roku szkolenia dla personelu medycznego są prowadzone pod patronatem JOBST Compression Instutitute i zakończone wydaniem Certyfikatu.

Zapraszamy do kontaktu osoby zainteresowane szkoleniami. Pacjentów lub ich opiekunów, prosimy o kontakt telefoniczny w celu umówienia spotkania.

Zapis na szkolenie

*pola obowiązkowe

Współadministratorkami danych przekazanych za pomocą powyższego formularza kontaktowego są Anna Narojczyk i Beata Narojczyk prowadzące wspólnie Centrum Flebologii s.c. z siedzibą w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu odpowiedzi na zadane pytanie. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych przekazanych za pomocą formularza kontaktowego dostępne są pod adresem https://www.centrumflebologii.pl/pl/rodo

 •  
 • Kompresjoterapia w liczbach

  Kompresjoterapia czyli leczenie uciskiem to najważniejsza metoda leczenia obrzęku limfatycznego. Nieoceniona także w profilaktyce i leczeniu niewydolności żylnej. Oferujemy pomoc w doborze i zaopatrzeniu pacjentów w wyroby okrągłodzianych i płaskodzianych, w 1,2,3 i 4 klasie ucisku, na kończyny górne i dolne.

  czytaj więcej
 • Zakrzepica a kondycja psychiczna

  Jeśli po przebytej zakrzepicy zmagasz się z lękiem, depresją, złością, żalem i smutkiem to ten artykuł jest dla Ciebie. 20% pacjentów, którzy doświadczyli zakrzepicy w ciągu pięciu pierwszych lat od zachorowania będzie wymagać leczenia psychotropowego. Najczęściej sięgną po leki przeciwdepresyjne. To dwukrotnie więcej niż ich rówieśnicy bez incydentu zakrzepowego.

  czytaj więcej
 • Szczepionka przeciw COVID-19 a leki przeciwzakrzepowe

  Co powinniśmy wiedzieć o profilaktyce przeciwzakrzepowej w pandemii COVID-19? Czy pacjenci stosujący stale leki przeciwzakrzepowe są w grupie ryzyka? Czy stałe zażywanie antykoagulantów jest przeciwwskazaniem do szczepienia? Omówimy główne zagadnienia związane z zakrzepicą w pandemii COVID-19 u pacjentów, którzy w przeszłości mieli zakrzepicę żylną lub zator tętnicy płucnej.

  czytaj więcej
 • Zakrzepica a COVID-19

  Dość szybko świat dowiedział się, że pacjenci chorzy na COVID-19 są w grupie ryzyka powstania zakrzepicy. Nierzadko zdarza się, że pacjent jest na dobrej drodze do wyzdrowienia, a nagle rozpoczyna walkę o życie z powodu masywnej zakrzepicy! Omówimy główne zagadnienia związane z zakrzepicą u pacjentów chorych na COVID-19.

  czytaj więcej
Centrum Flebologii
Centrum Flebologii - Adres
ul. Witoszyńskiego 5
03-983 Warszawa