Kontakt Facebook YouTube Instagram E-mail Opinie google
Flebologia

Kompresjoterapia

Szkolenia

Nasze szkolenia to źródło informacji dla lekarzy, fizjoterapeutów, pielęgniarek, ale także pacjentów szukających wiedzy na temat leczenia uciskiem chorób żył i obrzęków limfatycznych.

Kompresjoterapia to metoda leczenia.

 • Wymaga znajomości wskazań i przeciwskazań do jej stosowania, by działanie terapeutyczne było skuteczne i nie dawało powikłań.
 • Wymaga znajomości wielu produktów i możliwości technologicznych, by zaproponować optymalne rozwiązania związane z bandażowanie wielowarstwowym.
 • Wymaga znajomości dokonywania pomiarów, by wyprodukowana odzież płaskodziana była skuteczna i wygodna dla pacjenta.

Właściwe zastosowanie kompresjoterapii pozwala znacznie zmniejszyć skutki chorób żył i jest najważniejszą metoda leczenia obrzęków.

Oferujemy :

 • 1- dniowe szkolenia dla personelu medycznego w zakresie pomiaru i doboru odzieży kompresyjnej.
 • godzinne szkolenie pacjentów lub ich opiekunów w zakresie bandażowania wielowarstwowego. 

Od 2004 roku szkolenia dla personelu medycznego są prowadzone pod patronatem JOBST Compression Instutitute i zakończone wydaniem Certyfikatu.

Zapraszamy do kontaktu osoby zainteresowane szkoleniami. Pacjentów lub ich opiekunów, prosimy o kontakt telefoniczny w celu umówienia spotkania.

Zapis na szkolenie

*pola obowiązkowe

Współadministratorkami danych przekazanych za pomocą powyższego formularza kontaktowego są Anna Narojczyk i Beata Narojczyk prowadzące wspólnie Centrum Flebologii s.c. z siedzibą w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu odpowiedzi na zadane pytanie. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych przekazanych za pomocą formularza kontaktowego dostępne są pod adresem https://www.centrumflebologii.pl/pl/rodo

 •  
 • Obrzęk limfatyczny a COVID-19

  Czy obrzęk limfatyczny naraża na zwiększone ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy szczepienie przeciwko COVID-19 jest zalecane u pacjentów z obrzękiem limfatycznym? Jak postępować podczas pandemii, gdy mam obrzęk limfatycznym? Jak sobie radzić w tym czasie z kompresja medyczną.

  czytaj więcej
 • Obrzęk bez obrzęku – nowe poglądy na temat obrzęku lipidowego (tłuszczowego, lipoedemy)

  W 2019 roku ogłoszono nowy paradygmat związany z terapią lipoedemy. W artykule omawiany najważniejsze punkty dotyczące nowego podejścia, obalamy, za autorami, mity dotyczące lipoedemy.

  czytaj więcej
 • Kompresjoterapia w liczbach

  Kompresjoterapia czyli leczenie uciskiem to najważniejsza metoda leczenia obrzęku limfatycznego. Nieoceniona także w profilaktyce i leczeniu niewydolności żylnej. Oferujemy pomoc w doborze i zaopatrzeniu pacjentów w wyroby okrągłodzianych i płaskodzianych, w 1,2,3 i 4 klasie ucisku, na kończyny górne i dolne.

  czytaj więcej
 • Zakrzepica a kondycja psychiczna

  Jeśli po przebytej zakrzepicy zmagasz się z lękiem, depresją, złością, żalem i smutkiem to ten artykuł jest dla Ciebie. 20% pacjentów, którzy doświadczyli zakrzepicy w ciągu pięciu pierwszych lat od zachorowania będzie wymagać leczenia psychotropowego. Najczęściej sięgną po leki przeciwdepresyjne. To dwukrotnie więcej niż ich rówieśnicy bez incydentu zakrzepowego.

  czytaj więcej
Centrum Flebologii
Centrum Flebologii - Adres
ul. Witoszyńskiego 5
03-983 Warszawa