Flebologia

Flebologia

Pajączki

Częstym powodem zgłaszania się pacjentów do Centrum Flebologii jest pozbycie się szpecących nogi poszerzeń żylnych i drobnych pajączków. Usuwanie pajączków to główny powód zgłaszania się do nas Pań. Najczęściej wykonuje się wtedy zabiegi skleroterapii kompresyjnej lub zabiegi laserowe.

Trwałe efekty takich zabiegów zależą od prawidłowej diagnostyki. Czasami te drobne zmiany, pajączki na nogach, mogą okazać się pierwszą manifestacją niewydolności głównych pni żylnych. W takich przypadkach usuwanie pajączków musi poprzedzić zabieg chirurgiczny, czy endowaskularny lub zabieg skleroterapii czy skleroterapii pod kontrolą USG (echoskleroterapii). Próby zamknięcia takich szpetnych zmian bez korekty sięgającej głębiej położonych żył najczęściej skończą się niepowodzeniem i szybkim nawrotem choroby.

Do leczenia najdrobniejszych zmian doskonale nadaje się laser barwnikowy uznany za złoty standard w leczeniu zmian naczyniowych. Po zakończeniu zabiegów skleroterapii na żyłach zasilających najdrobniejsze pajączki na nogach likwidowane są laserem Vbeam Candeli.

W Centrum Flebologii wykonywane są zabiegi skleroterapii, echoskleroterapii oraz laseroterapii. Wykonujemy także zabiegi likwidacji zmian naczyniowych na twarzy, rękach, tułowiu i klatce piersiowej. Tu także znajdują zastosowania zabiegi skleroterapii i laseroterapii.

Filmy

Broszury

 •  
 • BERLANGE PRESILUS – modelka i ambasadorka wyrobów kompresyjnych JOBST

  Przepiękne stylizacje kanadyjskiej modelki BERLANGE PRESILUS, która cierpi z powodu zespołu Klippela Trenaunaya. Jej jedna noga pokryta jest zamianami naczyniowymi i rozległymi żylakami. Wyroby kompresyjne łagodzą Jej ból, ale i dodają wyjątkowego piękna.

  czytaj więcej
 • Obrzęki nóg – czy powinny niepokoić? – część II

  W poprzedniej części artykułu wymieniliśmy najczęstsze przyczyny obrzęków nóg wynikające z zaburzeń układu naczyń żylnych oraz limfatycznych. Teraz czas na pozostałe przyczyny obrzęku nóg: ciąża, choroby nerek, wątroby, niewydolność serca, niedoczynność tarczycy, urazy, działania leków

  czytaj więcej
 • Obrzęki nóg – czy powinny niepokoić? – część I

  Lato, upały – wiele osób zauważa na swoich stopach i podudziach obrzęki: nogi „wylewają się” z butów, skarpetki pozostawiają odciśnięte ślady. Jeśli obrzęki pojawiają się tylko sporadycznie i mijają po dłuższym wypoczynku – nie ma problemu. Niepokój powinny jednak wzbudzić silne, a także często nawracające obrzęki. Mogą wskazywać na poważną chorobę.

  czytaj więcej
 • Pończochy do porodu? Tak!

  Coraz częściej można usłyszeć od kobiet ciężarnych, że lekarz polecił noszenie wyrobów kompresyjnych przez okres całej ciąży. To ma sens! Kompresjoetrapia, bo tak nazywa się sposób leczenia i zapobiegania schorzeniom żylnym, u kobiet w ciąży, w czasie porodu i połogu odgrywa ogromna rolę

  czytaj więcej
Centrum Flebologii
Centrum Flebologii - Adres
ul. Witoszyńskiego 5
03-983 Warszawa