Kontakt Facebook YouTube Instagram E-mail Opinie google
Flebologia

Owrzodzenia

Elewacja kończyny

Prostą metodą niezwykle wspomagającą powrót krwi żylnej jest unoszenie nóg. Należy unikać stania i siedzenia ze spuszczonymi nogami. Zawsze, jak tylko jest to możliwe trzeba unosić chorą nogę.

Podczas odpoczynku na fotelu pacjent powinien opierać nogi na taborecie lub innym podwyższeniu. Pacjenci nie przyzwyczajeni nie lubią tej pozycji, ale musi być ona bezwzględnie przestrzegana. Po pewnym czasie staje się to prostym nawykiem. Zalegająca krew żylna, która jest przyczyną tworzenia się owrzodzeń, w takiej pozycji naturalnie spłynie w kierunku serca wykorzystując siłę grawitacji.

Łóżko pacjenta należy unieść 12-15 cm w miejscu, gdzie spoczywają nogi. Należy unieść łóżko, a nie podkładać podwyższenia jedynie pod nogi.

Dziwicie się Państwo, że to takie proste, a leczy? Tak to jedno z ważniejszych wskazań w leczeniu owrzodzeń. Unoszenie nóg, jak tylko jest to możliwe, musi stać się nawykiem.

Filmy

Broszury

 •  
 • Kompresjoterapia w liczbach

  Kompresjoterapia czyli leczenie uciskiem to najważniejsza metoda leczenia obrzęku limfatycznego. Nieoceniona także w profilaktyce i leczeniu niewydolności żylnej. Oferujemy pomoc w doborze i zaopatrzeniu pacjentów w wyroby okrągłodzianych i płaskodzianych, w 1,2,3 i 4 klasie ucisku, na kończyny górne i dolne.

  czytaj więcej
 • Zakrzepica a kondycja psychiczna

  Jeśli po przebytej zakrzepicy zmagasz się z lękiem, depresją, złością, żalem i smutkiem to ten artykuł jest dla Ciebie. 20% pacjentów, którzy doświadczyli zakrzepicy w ciągu pięciu pierwszych lat od zachorowania będzie wymagać leczenia psychotropowego. Najczęściej sięgną po leki przeciwdepresyjne. To dwukrotnie więcej niż ich rówieśnicy bez incydentu zakrzepowego.

  czytaj więcej
 • Szczepionka przeciw COVID-19 a leki przeciwzakrzepowe

  Co powinniśmy wiedzieć o profilaktyce przeciwzakrzepowej w pandemii COVID-19? Czy pacjenci stosujący stale leki przeciwzakrzepowe są w grupie ryzyka? Czy stałe zażywanie antykoagulantów jest przeciwwskazaniem do szczepienia? Omówimy główne zagadnienia związane z zakrzepicą w pandemii COVID-19 u pacjentów, którzy w przeszłości mieli zakrzepicę żylną lub zator tętnicy płucnej.

  czytaj więcej
 • Zakrzepica a COVID-19

  Dość szybko świat dowiedział się, że pacjenci chorzy na COVID-19 są w grupie ryzyka powstania zakrzepicy. Nierzadko zdarza się, że pacjent jest na dobrej drodze do wyzdrowienia, a nagle rozpoczyna walkę o życie z powodu masywnej zakrzepicy! Omówimy główne zagadnienia związane z zakrzepicą u pacjentów chorych na COVID-19.

  czytaj więcej
Centrum Flebologii
Centrum Flebologii - Adres
ul. Witoszyńskiego 5
03-983 Warszawa