Kontakt Facebook YouTube Instagram E-mail Opinie google

Jak długie zwolnienie otrzymam po zabiegach usunięcia żylaków?

W Centrum Flebologii wygląda to tak:

  • Po zabiegach laserem przezskórnym likwidującym najdrobniejsze pajączki nie ma wskazań do wypoczynku i ograniczania się w codziennych czynnościach.
  • Bezpośrednio po zabiegu kompresyjnej skleroterapii na nogę wkładana jest pończocha uciskowa i pacjent proszony jest o półgodzinny intensywny spacer, potem może wrócić do swoich normalnych aktywności; pończocha pozostaje na nodze najczęściej 2-3 doby łącznie z nocą, a potem jeszcze około 2-3 tygodnie podczas dnia; zabiegi nie wymagają zwolnień lekarskich.
  • Po zabiegach wewnątrzżylnych, np. laserem neoV1470 lub neoV1940 postępowanie jest podobne jak po skleroterapii, przy czym kompresjoterapia trwa nawet krócej, a zwolnienia wystawiamy wyjątkowo, bo najczęściej nie ma takiej potrzeby.
  • Po naszych operacjach podobnie – kompresjoterapia zalecana jest od razu po zabiegu, spacer po około 2-godzinnym wypoczynku w klinice, a zwolnienia lekarskie wymagają pacjenci, których praca obciąża bardzo żyły, np. cały czas wymaga stania.

Tak wgląda współczesne leczenie flebologiczne. Odbywa się ono w trybie ambulatoryjnym, nie wymaga pobytu w szpitalu i w zdecydowanej większości wyłączenia z codziennych czynności. To ważne także dla profilaktyki przeciwzakrzepowej. W takich standardach bardzo minimalizujemy ryzyko powikłań zakrzepowych. Aspekt psychologiczny jest tu bardzo ważny. Łatwiej podjąć decyzję o leczeniu wiedząc, że ono nie zaburza nam codziennych obowiązków.

Centrum Flebologii
Centrum Flebologii - Adres
ul. Witoszyńskiego 5
03-983 Warszawa