Kontakt Facebook YouTube Instagram E-mail Opinie google

NeoV1940 - pierwszy laser w Polsce w Centrum Flebologii

Od wielu lat  ideał w leczeniu endowaskularnym niewydolności żylnej, popularnie nazywanym laserowymi leczeniem żylaków, jest laser o długości fali 1470 nm i światłowody radialne. Jako pierwsi w Polsce 5 lat temu kupiliśmy laser neoV1470. Wykonaliśmy z jego użyciem dwa tysiące zabiegów, których efekt satysfakcjonował pacjentów, a praca na nim nie sprawiała trudności lekarzom. Czy można oczekiwać czegoś więcej? 

Producent zaprojektował nowy laser o długości fali 1940 nm – neoV1940. Podjęliśmy decyzję również o jego zakupie i oferowaniu pacjentom Centrum Flebologii – znów jako pierwsi w Polsce – zabiegów endowaskularnych (EVLA) tym urządzeniem. Dlaczego? O tym dowiesz się z artykułu naszego lekarza Michała Posmykiewicza omawiającego wyniki leczenia pacjentów laserem o tej długości fali.

Trzeba podkreślić, że w rozmaitych badaniach można znaleźć dowody na to, iż wszystkie lasery, bez względu na długość fali, moc, prędkość wycofywania światłowodu czy użytego światłowodu, są w równym stopniu zdolne do uzyskania pożądanych wyników, czyli trwałej ablacji żyły. Podstawowe różnice pomiędzy wynikami osiąganymi różnego typu laserami są związane z występowaniem zdarzeń niepożądanych. Najczęstsze efekty uboczne interwencji to: ból, siniaki, krwiaki, przebarwienia, drętwienie, zapalenie żył, stwardnienia tkanki i uczucie rozpierania. Poważniejsze powikłania obejmują oparzenia, zakrzepicę żył głębokich, zatorowość płucną i uszkodzenie nerwów.

Laser neoV1940 to skuteczność przy najwyższym poziomie bezpieczeństwa dla organizmu pacjenta. Nie bez znaczenia są też światłowody, ale o tym w innym artykule wkrótce.

https://www.cxnews.pl/neov1940-pierwszy-laser-w-polsce,957.html

Centrum Flebologii
Centrum Flebologii - Adres
ul. Witoszyńskiego 5
03-983 Warszawa