Kontakt Facebook YouTube Instagram E-mail Opinie google

Sapoven ŻEL

SKŁAD

1 g żelu zawiera: 20 mg trokserutyny i 100 mg zagęszczonego wyciągu z nasion kasztanowca, zawierającego 10 mg glikozydów trójterpenowych w przeliczeniu na bezwodną escynę. Preparat zawiera: glikol propylenowy, parahydroksybenzoesan metylu i parahydroksybenzoesan propylu.

DZIAŁANIE

Preparat działa przeciwobrzękowo, uszczelniająco i tonizująco na żyły, poprawia stan śródbłonków naczyń włosowatych zmniejszając ich przepuszczalność i łamliwość.

WSKAZANIA

Preparat stosuje się w przewlekłej niewydolności żylnej. Leczenie zaburzeń krążenia żylnego w obrębie kończyn dolnych (z objawami obrzęków, uczuciem świądu). Dolegliwości związane z żylakami i w stanach przedżylakowych. Pomocniczo w obrzękach pourazowych oraz po zabiegach chirurgicznych.

PRZECIWWSKAZANIA

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie należy stosować w przypadku otwartych, rozległych ran i uszkodzonej skóry. Ze względu na obecność parahydroksybenzoesanu metylu i propylu nie należy stosować preparatu u osób z alergią na parabeny.

ŚRODKI OSTROŻNOŚCI

Ze względu na zawartość glikolu propylenowego, preparat może powodować podrażnienie skóry. Ze względu na zawartość metylu parahydroksybenzoesanu i propylu parahydroksybenzoesanu, mogą wystąpić reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego). Nie zaleca się stosowania preparatu u dzieci.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Preparat może być stosowany w czasie ciąży i karmienia piersią jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności.

DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

Podczas stosowania preparatu może wystąpić przemijające uczucie ciepła i podrażnienie skóry, u osób nadwrażliwych może wystąpić pokrzywka.

INTERAKCJE

Nie są znane.

DAWKOWANIE

Zewnętrznie. Dorośli: żel wcierać 2-3 razy na dobę w zmienione chorobowo miejsce. Równoczesne stosowanie preparatów doustnych, zawierających te same substancje czynne co żel, należy skonsultować z lekarzem. Dzieci: nie stosować u osób poniżej 18 lat.

UWAGI

Preparat uważany jest za bezpieczny i nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Centrum Flebologii
Centrum Flebologii - Adres
ul. Witoszyńskiego 5
03-983 Warszawa