Inne usługi

Laser rubinowy

Laser rubinowy Sinon firmy Quantel Derma o długości fali 694 nm, jest idealnym zestawem do usuwania kolorowych tatuaży oraz zmian pigmentacyjnych na skórze.

Głównym zastosowaniem lasera Sinon jest:

 • usuwanie wszelkiego rodzaju tatuaży, zarówno profesjonalnych jak i powstałych w wyniku wypadku,
 • likwidacja makijażu permanentnego,
 • redukcja zmian pigmentacyjnych (takich jak cafe-au-lait, łagodne plamy soczewicowe, znamię ota),
 • usuwanie przebarwień po zabiegach na żyłach, czyli po skleroterapii, operacji, po laserze, po zapaleniach żył itp.,
 • epilacja u pacjentów z jasnym typem skóry (I i II).

Sama likwidacja pigmentu zarówno tatuaży jak i innych zmian polega na rozbiciu go falą uderzeniową energii lasera na cząstki przyswajalne przez fagocyty, część jest również usuwana przez formowanie się strupków. Czas jaki należy dać skórze pomiędzy jednym a drugim zabiegiem to około 3 - 8 tygodnie, potrzebne na rekonwalescencję oraz dokończenie procesów resorpcji. Usuwanie dużych kolorowych tatuaży wiąże się z przeprowadzeniem kilku a nawet kilkunastu zabiegów, pozwala jednak na uzyskanie skóry o naturalnej pigmentacji, bez wyraźnej blizny czy pozostałości wzoru.

Laser rubinowy Sinon został zaprojektowany tak aby zapewnić możliwie największe bezpieczeństwo pracy. Nieumyślna emisja wiązki laserowej nie jest aż tak groźna jak w przypadku innych laserów, ponieważ został zastosowany system rozpraszający wiązkę laserową, wraz z odległością wydatnie zmniejszając moc światła.

Filmy

 •  
 • Laseroterapia endowaskularna (EVLT) - ocena skuteczności w leczeniu niewydolności żylnej

  Najbardziej niebezpiecznym powikłaniem zabiegów na żyłach jest zakrzepica żył głębokich. Konstruktorzy światłowodów stanęli przed zadaniem stworzenia emitora energii tak, by to ryzyko zminimalizować. Zespół Centrum Flebologii, po wykonaniu 430 zabiegów laserem NeoV1470z użyciem światłowodów Corona 360 ani razu nie odnotował powikłań w postaci zakrzepicy żył głębokich...
  czytaj więcej
 • Klejenie żył za pomocą systemów VenaBlock i Veinoff

  Leczenie niewydolności żylnej przy pomocy kleju wewnątrznaczyniowego to nowa, małoinwazyjna metoda. Pierwsze publikacje dowodzą, że działanie kleju jest równie skuteczne, jak leczenie przy pomocy lasera wewnątrznaczyniowego – endowaskularnej metody leczenia niewydolności żylnej o udokumentowanej najwyższej skuteczności.
  czytaj więcej
 • Kto ma w nogach ten ma w głowie

  Okazało się, że u starszych kobiet lepsze funkcjonowanie umysłu ma związek z silnymi mięśniami nóg. Silne nogi „zwiększają odporność” umysłu na efekty starzenia się - tak wykazały badania przeprowadzone w Wielkiej Brytanii, na populacji 324 kobiet – bliźniaczek.

  czytaj więcej
 • Echoskleroterapia - porównanie z innymi technikami

  Echoskleroterapia kompresyjna powoduje mniej bólu u badanych pacjentów NHS (National Health Service – system służby zdrowia w Wielkiej Brytanii finansowany ze środków publicznych), którzy poddali się leczeniu żylaków, może też zaoszczędzić...
  czytaj więcej
Centrum Flebologii
Centrum Flebologii - Adres
ul. Witoszyńskiego 5
03-983 Warszawa
Centrum Flebologii - Kontakt
Rezerwacja wizyt:
+801 000 655
+48 22 613 62 56
Centrum Flebologii - Kontakt
Infolinia o kompresjoterapii:
+801 0 111 70
+48 22 671 71 67