Kontakt Facebook YouTube Instagram E-mail Opinie google
Flebologia

Klinika

Artykuły

 • Nowe sposoby terapii uciskowej owrzodzeń żylnych podudzi

  Nowe sposoby terapii uciskowej owrzodzeń żylnych podudzi.

  Streszczenie: Konsekwentna terapia uciskowa jest niezbędnym środkiem do skutecznego leczenia owrzodzeń żylnych. Wcześniej w leczeniu owrzodzeń stosowane były przede wszystkim opatrunki uciskowe na przykład opatrunki z pasty cynkowej albo z bandaży elastycznych.

  czytaj więcej
 • Róża - zapalenie tkanki łącznej, cellulitis

  Zapalenie tkanki łącznej (róża, łac. cellulitis) jest ostrym, rozprzestrzeniającym się stanem zapalnym skóry i tkanki podskórnej, charakteryzującym się bólem, zwiększonym uciepleniem, obrzękiem i zaczerwienieniem.

  czytaj więcej
 • Badania genetyczne - Zakrzepica Żylna

  Nawracające epizody choroby zakrzepowo zatorowej, znanej również jako zakrzepica żylna, związane są z dużym ryzykiem wystąpienia poważnych, niebezpiecznych dla zdrowia i życia powikłań. Zaburzenia, polegające na nadmiernym krzepnięciu krwi, czyli trombofilia, w dużej części przypadków związane są z obecnością predyspozycji genetycznej.

  czytaj więcej
 • Kompresjoterapia w leczeniu obrzęków limfatycznych

  W artykule omówiono podstawowe zasady związane z kompresjoterapią obrzęków limfatycznych za pomocą specjalistycznej odzieży. To nieodzowny element Terapii Przeciwzastoinowej (Przeciwobrzękowej) KTP (Complex Decongestive Physiotherapy - CDP) i integralnie z nią związany.

  czytaj więcej
 • Skleroterapia - leczenie żylaków

  Skleroterapia kompresyjna - to metoda leczenia żylaków za pomocą nastrzykiwania lekami zmienionego żylakowo naczynia. Nieodłącznym elementem zabiegu jest zastosowanie po jego wykonaniu elastycznego opatrunku uciskowego.

  czytaj więcej
 • Operacyjne leczenie żylaków

  Leczenie chirurgiczne to czasem najlepsze, a czasem wręcz jedyne rozwiązanie problemów żylnych. Zmierza ono do zlikwidowania nadciśnienia żylnego - podstawowego czynnika w rozwoju choroby żylakowej.

  czytaj więcej
 •  
Centrum Flebologii
Centrum Flebologii - Adres
ul. Witoszyńskiego 5
03-983 Warszawa