Klinika
Ocenia się, że leczenie niewydolności żylnej pochłania 1-3% wszystkich wydatków zdrowotnych. Z szacunków wynika, że 20% wszystkich chorób ma związek z niewydolnością żylną. Żylaki to najczęstszy objaw niewydolności żylnej, która dotyczy blisko połowy Polaków...
Skleroterapia piankowa - powietrze czy dwutlenek węgla?
Mikrozatorowość płucna to powikłanie mogące być następstwem skleroterapii piankowej. Używana do zabiegu mieszanina środka obliterującego i powietrza stwarza ryzyko niekorzystnego zjawiska, w którym pęcherzyki powietrza przedostają się drogą naczyń do płuc. Tam właśnie czopują małe naczynia krwionośne.
Owrzodzenia żylne są najczęstszą formą owrzodzeń nóg, które mają znaczący wpływ na jakość życia i zdolność do pracy. Dodatkowo, koszty związane z długoterminowym leczeniem tych przewlekłych ran są znaczne.
Nowoczesne podejście do leczenia owrzodzeń
Prezentujemy Państwu nowe podejście do leczenia ran zakażonych, stosowane w Centrum Flebologii - opatrunki w technologii Sorbact. Wybraliśmy je, bo nie są znane ich żadne działania niepożądane lub ryzyko cytotoksyczności.
Dieta a ryzyko zakrzepicy. Składniki odżywcze w zapobieganiu choroby. Artykuł przedstawia aktualne dane na temat roli składników odżywczych i suplementów diety w zmniejszaniu ryzyka wystąpienia zakrzepicy