Flebologia

Klinika

Artykuły

 • Terapia własnym osoczem bogatopłytkowym w leczeniu owrzodzeń żylnych

  Owrzodzenia żylne są najczęstszą formą owrzodzeń nóg, które mają znaczący wpływ na jakość życia i zdolność do pracy. Dodatkowo, koszty związane z długoterminowym leczeniem tych przewlekłych ran są znaczne.

  czytaj więcej
 • Sorbact - nowowczesne leczenie ran zakażonych

  Nowoczesne podejście do leczenia owrzodzeń
  Prezentujemy Państwu nowe podejście do leczenia ran zakażonych, stosowane w Centrum Flebologii - opatrunki w technologii Sorbact. Wybraliśmy je, bo nie są znane ich żadne działania niepożądane lub ryzyko cytotoksyczności.

  czytaj więcej
 • Zakrzepica a dieta

  Dieta a ryzyko zakrzepicy. Składniki odżywcze w zapobieganiu choroby. Artykuł przedstawia aktualne dane na temat roli składników odżywczych i suplementów diety w zmniejszaniu ryzyka wystąpienia zakrzepicy

  czytaj więcej
 • Nowe sposoby terapii uciskowej owrzodzeń żylnych podudzi

  Nowe sposoby terapii uciskowej owrzodzeń żylnych podudzi.

  Streszczenie: Konsekwentna terapia uciskowa jest niezbędnym środkiem do skutecznego leczenia owrzodzeń żylnych. Wcześniej w leczeniu owrzodzeń stosowane były przede wszystkim opatrunki uciskowe na przykład opatrunki z pasty cynkowej albo z bandaży elastycznych.

  czytaj więcej
 • Róża - zapalenie tkanki łącznej, cellulitis

  Zapalenie tkanki łącznej (róża, łac. cellulitis) jest ostrym, rozprzestrzeniającym się stanem zapalnym skóry i tkanki podskórnej, charakteryzującym się bólem, zwiększonym uciepleniem, obrzękiem i zaczerwienieniem.

  czytaj więcej
 • Badania genetyczne - Zakrzepica Żylna

  Nawracające epizody choroby zakrzepowo zatorowej, znanej również jako zakrzepica żylna, związane są z dużym ryzykiem wystąpienia poważnych, niebezpiecznych dla zdrowia i życia powikłań. Zaburzenia, polegające na nadmiernym krzepnięciu krwi, czyli trombofilia, w dużej części przypadków związane są z obecnością predyspozycji genetycznej.

  czytaj więcej
1 2 3 4
 •  
Centrum Flebologii
Centrum Flebologii - Adres
ul. Witoszyńskiego 5
03-983 Warszawa