Flebologia

Klinika

Ciekawostki

 • Kto ma w nogach ten ma w głowie

  Okazało się, że u starszych kobiet lepsze funkcjonowanie umysłu ma związek z silnymi mięśniami nóg. Silne nogi „zwiększają odporność” umysłu na efekty starzenia się - tak wykazały badania przeprowadzone w Wielkiej Brytanii, na populacji 324 kobiet – bliźniaczek.

  czytaj więcej
 • Żyły a statystyka

  Twoje naczynia krwionośne mogą okrążyć kulę ziemską i to dwukrotnie! Naczynia krwionośne to część układu krążenia. Służą one do transportowania krwi przez organizm. Są trzy główne rodzaje naczyń krwionośnych: tętnice, żyły i naczynia włosowate.

  czytaj więcej
 • Operacja żylaków rzymskiego generała

  Gajusz Mariusz (Gaius Marius) to jeden z najsłynniejszych wodzów rzymskich, uznany za trzeciego założyciela Rzymu (po Romulusie i Kamillusie), mąż Julii, ciotki Cezara. To pierwszy pacjent, który skorzystał z operacji żylaków.

  czytaj więcej
 • Ludzie i żyrafy

  Czy wiecie, że wzrost ma wpływ na ryzyko powstania chorób żył? Związane jest to z prawami fizyki. W żyłach nóg u wyższych osób panuje większe ciśnienie i krew żylna napiera z większą siłą na ściany naczyń powodując ich rozszerzenie się.

  czytaj więcej
 • Śmiech leczy żylaki!

  Gromki śmiech stymuluje przeponę, która z kolei pobudza obieg krwi. Przy niektórych chorobach przynosi lepsze efekty niż terapia high-tech - przekonują badacze z Wielkiej Brytanii.

  czytaj więcej
 • Słońce dla żył

  Wiele badań pokazuje, jak duże niedobory witaminy D występują u ludzi. Pracujemy do późna i wracamy do domów samochodami po zachodzie słońca. Chronimy oczy okularami przeciwsłonecznymi, a skórę kremami z filtrami.

  czytaj więcej
1 2 3 4
 •  
Centrum Flebologii
Centrum Flebologii - Adres
ul. Witoszyńskiego 5
03-983 Warszawa